Daugavpilī norisināsies Eiropas čempionāta 2.finālposms spīdvejā

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Sestdien, 6.augustā, Daugavpilī risināsies SEC Eiropas čempionāta 2. finālposms, bet sestdien, 13.augustā, CSDD Biķernieku kompleksās sporta bāzes mototrekā Rīgā notiks Eiropas čempionāta fināls pāriem, pilsētas informācijas portālu Daugavpils24.lv informē Latvijas Motosporta Federācija (LaMSF) Preses sekretār Kristīne Ābelniece. 

Daugavpilī jau vairākus gadus notiek visaugstākā līmeņa spīdveja sacensības, "Grand Prix" posmus ieskaitot, un arī šī sezona nebūs izņēmums. SEC Eiropas čempionāta 2.finālposmu turklāt translēs Eurosport TV, tā ka to varēs redzēt visā pasaulē. Kopš nesena laika Eiropas čempionāts ir kļuvis par visaugstākā līmeņa spīdveja sacensībām, kuru finālposmos iekļūst tikai labākie no labākajiem un starp tiem ir gan pasaules čempioni, gan medaļnieki, gan patstāvīgie GP seriāla dalībnieki.

Šosezon pirmais finālposms risinājās Gistrovas mototrekā Vācijā, tajā uzvarēja 2013.gada Eiropas čempions slovāks Martins Vaculiks, bet Latvijas pārstāvis Andžejs Ļebedevs ar 8 punktiem ieņēma 6.vietu, turklāt viņu tikai viens punkts šķir no pirmā trijnieka.

Sestdien, 6.augustā, Daugavpilī risināsies 2.finālposms, bet vēl divi finālposmi būs Toljati (Krievija) un Ribņikā (Polija).

Sestdien, 6.augustā, Daugavpilī varēs redzēt bijušos "Lokomotīves" līderus un publikas mīluļus Grigoriju Lagutu (Krievija) un Antonio Lindbeku (Zviedrija), kā arī vienu no pašreizējiem Daugavpils komandas līderiem Jūnasu Kīlmekorpi (Zviedrija). Daugavpilī startēs trīskārtējais pasaules čempions dānis Nikijs Pedersens, pēdējo divu gadu Eiropas čempions Emīls Saifutdinovs (Krievija), aizpagājušā gada pasaules vicečempions polis Kžištofs Kaspžaks, GP posmu uzvarētājs dānis Hanss Andersens un citi izcili spīdveja meistari. Ar wild card jeb īpašo ielūgumu piedalīsies Maksims Bogdanovs.

Latvijas spīdvejisti ne reizi vien savā mototrekā ir sekmīgi startējuši visaugstākā līmeņa sacensībās. Andžejs Ļebedevs 2013.gadā Latvijas GP posmā iekļuva pusfinālā un tikai maza kļūda toreiz neļāva viņam tikt finālbraucienā, savukārt Maksims Bogdanovs 2014.gada SEC Eiropas čempionāta kopvērtējumā ieņēma 6.vietu, tā ka mūsu līdzjutējiem ir iemesls gan no Andžeja, gan no "Maksa" gaidīt augstas vietas.

Sestdien, 13.augustā, Biķernieku mototrekā Rīgā risināsies Eiropas čempionāta fināls pāriem (sākums – plkst.14.00). 2012.gadā Andžejs Ļebedevs un Ķasts Puodžuks Rovnā (Ukraina) ieguva sudraba medaļas un tagad savā mototrekā mūsējie (vēl arī Maksims Bogdanovs) atkal pacentīsies kāpt uz goda pjedestāla un cīnīsies arī par čempionu titulu.

Pretī stāsies spīdveja meistari no Polijas (uzvarēja pērn), Dānijas, Krievijas (pērn bija otrie), Čehijas, Vācijas un Itālijas. Pirms gada visi trīs mūsu pašreiz labākie spīdvejisti Biķerniekos sekmīgi startēja GP pretendentu pusfinālā un tāpēc ceram, ka mūsējiem ir pa spēkam iegūt medaļas.