Atstādināta Daugavpils slimnīcas ārste, kas liedza palīdzību grūtniecei

Rīga, 19.dec., LETA. Daugavpils slimnīcas ārste, kura atteicās hospitalizēt grūtnieci ar vairāk nekā 38 grādus augstu temperatūru un asiņošanu, atstādināta no pienākumu veikšanas, aģentūra LETA uzzināja ārstniecības iestādē.

SIA "Daugavpils reģionālā slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Kucina skaidroja, ka pašlaik ārste darba pienākumus nepilda, jo minētais gadījums tiek vērtēts. Tāpēc arī plašākus komentārus slimnīcā pašlaik nesniedz.

Slimnīcas pārstāve arī nevarēja prognozēt, cik ilgi speciālistes rīcība tiks vērtēta, jo esot svarīgi ne tikai izpētīt situāciju, bet arī izdarīt to juridiski korekti.

Jau vēstīts, ka Daugavpils reģionālās slimnīcas valde vērtē kādas ārstes rīcību, kura atteikusies hospitalizēt grūtnieci ar vairāk nekā 38 grādus augstu temperatūru un asiņošanu.

Ārstniecības iestādes valde šonedēļ izplatīja paziņojumu, kurā norādīja, ka uzskata par nepieņemamu darbinieces rīcību, kas ir nesavienojama ar ārsta profesijas augsto sūtību. "Slimnīcas valde ļoti rūpīgi izskatīs šo gadījumu un veiks atbilstošus lēmumus. Daugavpils reģionālās slimnīcas valde atvainojas pacientei par piedzīvoto slimnīcā," teikts paziņojumā.

Latvijas Televīzija vēstīja, ka, Daugavpils reģionālās slimnīcas ginekoloģijas nodaļā ginekoloģe atteikusies hospitalizēt grūtnieci, kurai bijusi vairāk nekā 38 grādus augsta temperatūra un sākusies asiņošana.

Sieviete sociālajā vietnē "Facebook" ievietojusi video, kurā dzirdama abu pušu saruna. Pēc tās noprotams, ka mediķe pacienti nav apskatījusi, bet vairākkārt uzstāj, ka viņai nav asiņošanas. Daktere vienā brīdī arī sacījusi: "Ejiet ar savu tizlo grūtniecību, kur jūs gribat."

Vēlāk sieviete hospitalizēta Rēzeknes slimnīcā, noskaidroja Latvijas Televīzija.