Asociācijas "Latvijas Koks" uzņēmumu apgrozījums pērn pieaug par 10,6%

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay.com

Asociācijas "Latvijas Koks" uzņēmumi pagājušajā gadā strādāja ar 481,8 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,6% vairāk nekā 2015.gadā, savukārt uzņēmumu eksporta apmērs palielinājās par 10,8%, sasniedzot 369,4 miljonus eiro, aģentūrai LETA pastāstīja asociācijā.

Tostarp pērn būtiski ražošanas apmērus audzējis līmētā saplākšņa ražotājs "Latvijas Finieris", tā meitasuzņēmumi "Verems" un "Troja", kā arī koksnes skaidu plātņu ražotājs "Kronospan Riga". Arī citi uzņēmumi, piemēram, kokapstrādes un meža apsaimniekošanas uzņēmums "Dižmežs" un apses apstrādātājs "4plus" ir audzējuši ražošanas apmērus.

Pērn asociācijas uzņēmumiem izdevies saražot vairāk saplākšņa, skaidu plātņu un orientēto skaidu plātņu nekā iepriekšējos gados. Tāpat vairāk saplākšņa ir pārstrādāts gala produktos. Uzņēmumi aktīvi strādājuši arī ārvalstu tirgos, realizējot Latvijā ražotās preces. "Pēc skaidu plātnēm pasaulē ir pieprasījums, un Latvijas uzņēmumi ārvalstu tirgos ir iekarojuši vietu ar kvalitāti un spēju nodrošināt savlaicīgas piegādes," norādīja asociācijā.

2015.gadā "Latvijas Koka" uzņēmumu apgrozījums bija miljoni 435,8 miljoni, bet eksports 333,4 - miljoni eiro.

Asociācijā "Latvijas Koks" ir apvienojušies kokapstrādes un mēbeļu uzņēmumi, no kuriem lielākie uzņēmumi ir kokapstrādes uzņēmums "Latvijas Finieris", kokskaidu plātņu ražotājs "Kronospan Riga" un "Latvijas Finiera" meitasuzņēmums "Verems". Asociācijas uzņēmumu galvenā produkcija ir bērza saplāksnis, liekti līmētās detaļas, koksnes skaidu plātnes, mēbeļu plātnes, sērkociņi, zāģmateriāli, dažādi izstrādājumi no koksnes un visu veidu mēbeles, kā arī ostas pakalpojumi.