Aprīlī un maijā Latvijā notiks ikgadējās meža sakopšanas un stādīšanas aktivitātes

Rīga, 4.apr., LETA. Atzīmējot "Meža dienu" 90. gadadienu, šogad aprīlī un maijā notiks ikgadējās meža sakopšanas un stādīšanas aktivitātes, kurās Zemkopības ministrija (ZM) aicina piedalīties sabiedrību, aģentūra LETA uzzināja ZM mājaslapā.

Ministrijā atgādina, ka jau deviņdesmit gadus katru pavasari Latvijā notiek "Meža dienas", kad notiek talkas, cilvēki stāda kokus, labiekārto un rada jaunas atpūtas vietas mežā, pie skolām, sabiedriskajām ēkām, namu pagalmos, kā arī apgūst jaunas prasmes un zināšanas. Šogad "Meža dienu" moto ir "Iepazīsties - mežs!"

ZM īpaši aicina sabiedrību piedalīties "Meža dienu" pasākumos, kas norisināsies 18. aprīlī Jelgavā un no 10. līdz 12. maijam pasākumā "Meža ABC" Kuldīgas novadā, kā arī 25. un 26. maijā "valsts AS "Latvijas Valsts meži" dabas parkā Tērvetē, kur notiks arī konkursa "Mūsu mazais pārgājiens 2018" laureātu apbalvošana.

Visa Latvijas sabiedrība aicināta Meža dienās turpināt aizsākto tradīciju padarīt Latviju krāšņāku ar koku stādījumiem, pilnveidojot atpūtas vietas, kā arī radīt jaunas aktīva dzīvesveida veicinošas mazās arhitektūras formas, radoši un pārdomāti izmantojot koku kā būvmateriālu. "Aicinām katru Latvijas iedzīvotāju pievērst lielāku uzmanību koksnes plašākai izmantošanai ēku būvniecībā un interjerā, kā arī savas sētas labiekārtošanā," pausts ministrijas mājaslapā.

"Meža dienu" ideju realizēšanu atbalsta arī Meža attīstības fonds, konkursā par "Meža dienu" norisi vairāk nekā 70 pašvaldības iesniegušas savas idejas, kā padarīt Latviju krāšņāku ar koku stādījumiem parkos, pilnveidojot atpūtas vietas - radoši un pārdomāti izmantojot koku kā būvmateriālu.

Ar "Meža dienu" šā gada pasākumu pilnu kalendāru var iepazīties ZM tīmekļvietnē sadaļā "Meža nozare".

Jau ziņots, ka pirmās "Meža dienas" notika 1928. gada 12. maijā, kad tika ierīkots topošās Varakļānu pilsētas bulvāris. Kopš 1928. gada "Meža dienas" notiek katru gadu. 1929. gadā Mežkopju savienības biedru pilnsapulce nolēma sarīkot 1930. gada pavasarī "Meža dienas" visā Latvijā.