Aizdomās par slepkavību Daugavpilī turamais vīrietis iepriekš nonācis policijas redzeslokā

Daugavpils, 9.janv., LETA. Aizdomās par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu Daugavpilī turamais 1985.gadā dzimušais Vladislavs Stepanovs jau iepriekš bijis nonācis policijas redzeslokā, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.

Patlaban ir noskaidrots, ka vīriešu starpā iepriekš bijis izcēlies lokāls konflikts. Konkrētus konflikta cēloņus policijā pagaidām nenosauc, kā arī neizslēdz iespēju, ka likumpārkāpums pastrādāts personisku motīvu dēļ.

Publiskajā telpā saistībā ar notikušo izskanējušas divas versijas. Bez personīgajiem iemesliem minēta arī iespējamā saistība ar narkotisko vielu apriti.

Stepanovs tika aizturēts 4.janvāra vakarā Ogrē sadarbībā ar VP Galvenā kriminālpolicijas pārvaldes un pretterorisma vienības "Omega" darbiniekiem.

Jau vētīts, ka 3.janvārī Daugavpilī, Cietokšņa ielā sabiedriskā transporta pieturā tika sadurts un no gūtajiem miesas bojājumiem notikuma vietā mira kāds 1984.gadā dzimis vīrietis. Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, starp diviem, iespējams, agrāk pazīstamiem vīriešiem bija izcēlies konflikts, kura rezultātā viens no vīriešiem ar nazi sadūris otru.

Saistībā ar notikušo ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116.panta - par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu -, notiek izmeklēšana. Par šādu likumpārkāpumu vainīgās personas soda ar mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Daugavpils pilsētas pašvaldības policijā aģentūra LETA noskaidroja, ka konflikts neesot bijis ilgstošs un acīmredzams, līdz ar to arī pamanīt to un novērst tiesībsargiem nav bijis iespēju.