8 populārākās antivīrusa programmas viedierīcēm

Nav noslēpums, ka lielu daļu savas dzīves mēs pavadām internetā. Internets ir ienācis teju katrā ikdienas aspektā — tiešsaistē tiek veikti maksājumi, pasūtītas pusdienas vai taksis, internets tiek izmantots saziņai gan privātajā, gan profesionālajā sfērā.

Un tomēr — jo lielākas ērtības, jo lielāki ar tām saistītie riski. Interneta dzīles ir pilnas ar dažāda veida ļaunatūru: vīrusiem un spiegprogrammatūrām, kuru darbības veids būtiski atšķiras. Vieni var nobloķēt ierīci un pieprasīt izpirkuma maksu, kamēr citi — neuzkrītoši darboties un nodot ierīces īpašnieka personisko informāciju kibernoziedznieku rokās.

Pēdējā laikā arvien lielāku ļaundaru uzmanību guvušas viedierīces. Telefoni un citas mobilās iekārtas ir pārņēmušas daudzas datoru funkcijas un kļuvušas par tik ierastu ikdienas sastāvdaļu, ka mēs bieži vien neaizdomājamies par saviem lietošanas paradumiem un to, vai mūsu informācija tajās ir pasargāta.

Iespējams, labākais veids, kā parūpēties par savas viedierīces un personisko datu drošību, ir instalēt antivīrusu programmu. Aplūkosim dažas populārākās un efektīvākās antivīrusu programmas biežāk lietotajām viedierīču operētājsistēmām!

Android

"Android" ir kompānijas "Google" īpašumā esoša operētājsistēma, ar kuru darbojas "Huawei", "Samsung" un "LG" ražoti telefoni un daudzas citas iekārtas.

1. "Avira Antivirus"

"Avira Antivirus" prioritāte ir datu drošība. Antivīrusa programma ne vien regulāri pārbauda, vai iekārtā nemēģina iemitināties vīrusi un cita ļaunatūra, bet arī nodrošina lietotāja e-pasta adreses konfidencialitāti un iespēju pasargāties no nevēlamiem zvanītājiem un ziņu sūtītājiem.

Programmas maksas versijā papildus iekļauti drošas tīmekļa pārlūkošanas rīki.

2. "McAfee Mobile Security"

Antivīrusa programma, kas pamana ļaunatūras draudus, vēl pirms tā skārusi ierīci, un piedāvā datu aizsardzības rīkus ierīces zādzības gadījumā. "McAfee Mobile Security" var noteikt ierīces atrašanās vietu, attālināti dzēst datus, kā arī automātiski uzņemt attēlu un nosūtīt uz īpašnieka e-pastu, ja kāds nesekmīgi mēģina atbloķēt iekārtu.

3. "AVG AntiVirus Free"

Programma ne vien aizsargā ierīci no ļaunatūras, bet arī attīra ierīces atmiņu, uzlabojot tās veiktspēju, un nosaka Wi-Fi savienojuma ātrumu un drošību. "AVG AntiVirus Free" maksas versijā pieejams VPN ("virtual private network" — virtuālais privātais tīkls) savienojums, kas garantē papildu drošību internetā.

4. "Bitdefender Antivirus Free"

"Bitdefender Antivirus Free" ir vienkārša un ērti lietojama bezmaksas antivīrusa programma, kuras vienīgā funkcija ir pasargāt ierīci no visa veida ļaunatūras — vīrusiem un spiegošanas programmatūras. Programma automātiski skenē visas lejupielādes un instalētās programmas instalēšanas brīdī.

iOS

"iOS" ir operētājsistēma, ar kuru darbojas visas firmas "Apple" mobilās iekārtas. Kaut arī "Apple" ierīces ir samērā pasargātas no vīrusiem un tādi "īsti" "iOS" antivīrusi neeksistē, arī tām neiet secen daudzi citi interneta drošības riski, kurus var mazināt, izmantojot aizsargājošas programmas.

5. "Avast Security & Photo Vault"

"Avast Security & Photo Vault" garantē drošu WiFi savienojumu, kas ir svarīgi, ja bieži tiek izmantoti dažādi publiskie WiFi tīkli. Programma pasargā lietotāja e-pasta adresi un piedāvā papildu aizsardzību lietotāja fotogrāfijām un video, kas nodrošina, ka pat tad, ja iekārta ir uzlauzta, tās galerija joprojām ir ļaundarim nepieejama

6.  "Avira Mobile Security"

"Avira Mobile Security" nodrošina e-pasta adreses drošību un pasargā lietotāja datus no pikšķerēšanas — kibernoziedznieku mēģinājumiem iegūt lietotāja informāciju caur viltus e-pasta vēstulēm vai mājaslapām, izliekoties par banku vai citu drošu avotu.

Programmā iekļauti rīki nozaudētas vai nozagtas ierīces atrašanai, nevēlamu zvanītāju bloķēšanai un ierīces veiktspējas uzlabošanai.

7. "McAfee Mobile Security"

Tāpat kā "Andoid" versijā, arī šajā programmā ir iekļauti vairāki rīki, kuru mērķis ir nodrošināt ierīces un tās lietotāja drošību — ierīces atrašanās vietas noteikšana, attālināts trauksmes signāls, automātiska attēla uzņemšana, ja kāds nesekmīgi mēģina atbloķēt ierīci, u.c. "McAfee Mobile Security" arī pārbauda WiFi savienojuma drošību un rūpējas par lietotāja kontaktu saraksta konfidencialitāti.

8. "Phone Guardian"

"Phone Guardian" prioritāte ir datu aizsardzība. Programma nodrošina nepārtrauktu, ātru VPN savienojumu, šifrē visus izejošos datus un pārbauda, kuras no ierīcē esošajām programmām uzkrāj lietotāja datus.