Banner 980x90

Šmakovkas muzejs

Šmakovkas muzejs piedāvā mūsdienīgu un atraktīvu stāstu par šo Latgales stipro dzērienu. Muzeja digitalizētajās ekspozīcijās ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību interaktīvi var izzināt šmakovkas tapšanas procesu, kā arī aplūkot autentiskas un iespaidīgas ražošanas iekārtas. 

Līdztekus stāstam par dzēriena tapšanu, ikvienam interesentam ir iespēja uzšķirt Latgales vēstures lappuses, lai izprastu reģiona vēstures svarīgākos posmus. Muzeja ekspozīcijām ir arī izglītojoša loma, informējot par alkohola pārmērīgas lietošanas sekām. 

Ekspozīcijas veidošanā piedalījās tuvākas un tālākas apkārtnes iedzīvotāji, kuri labprāt dāvāja dažādas ar šmakovkas darināšanu saistītas lietas, te apskatāmas lielākas un mazākas ierīces, trauki un trauciņi, trubiņas un „šļauciņas”, mērinstrumenti, glāzes un daudz citu, iespējams, pat sākotnēji neizprotamu priekšmetu.
Muzejā apskatāmi vairāk kā 200 dažādi eksponāti, senākais eksponāts datēts ar 1890. gadu.

Muzejs piedāvā:

  • ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību interaktīvi sešās valodās izzināt šmakovkas tapšanas procesu,
  • aplūkot autentiskas un iespaidīgas ražošanas iekārtas,
  • ekskursijas gida pavadībā (latgaliešu, latviešu, krievu un angļu valodā),
  • bezmaksas audiogidus sešās valodās,
  • oriģinālus suvenīrus ar muzeja simboliku,
  • šmakovkas degustācijas (nodrošina licencēts šmakovkas ražotājs Z/S “Sēlija”).

Adrese: Rīgas iela 22a, Daugavpils, LV-5401
Tālrunis: +371 25666201,+371 26444810, +371 65422818
Mājaslapa: www.smakovka.lv, www.visitdaugavpils.lv
E-pasts: info@smakovka.lv
GPS koordinātes: 55.8706798, 26.5128935

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)