"Saskaņas" deputāti aicina sasaukt Daugavpils domes ārkārtas sēdi Futbola skolas pagaidu direktora atcelšanai

Rīga, 15.nov., LETA. Daugavpils domē no "Saskaņas" ievēlētie deputāti iesnieguši domē pieprasījumu par ārkārtas domes sasaukšanu, lai varētu lemt par Daugavpils Futbola skolas direktora pienākumu izpildītāja Aleksandra Vlasova atcelšanu no amata, šodien domes Izglītības un kultūras jautājumu komitejas sēdē paziņoja deputāti.

Lai arī iepriekš izsludinātajā komitejas darba kārtībā netika iekļauts jautājums par izglītības iestādi, atsaucoties atstādinātā skolas direktora Naura Mackeviča atbalstītāja aicinājumam, informatīvais jautājums par sporta skolu sēdē izskatīts. Deputāti uzklausījuši pilsētas Sporta pārvaldes vadītāja Jura Stivriņa skaidrojumus par iespējamiem Mackeviča pārkāpumiem. Stivriņu deputāti iztaujājuši gan par to, pēc kā iniciatīvas notika atstādināšana, gan par to, vai Mackevičs ir sniedzis savus paskaidrojumus, pieprasot uzrādīt dažādus dokumentus.

Sēdē piedalījās arī vairāki Futbola skolas audzēkņu vecāki, kuri pauda neizpratni par domes vadības rīcību, nevis sveicot skolas audzēkņus ar panākumiem sacensībās, bet sagādājot citu "dāvanu", atceļot direktoru. Vecāki ir pārliecināti, ka Vlasova atrašanās amatā nav pieļaujama gan viņa reputācijas dēļ, gan tāpēc, ka viņš ir trešā persona un viņam nav atļaujas piekļūt skolēnu un viņu vecāku personas datiem.

Domes deputāts Andrejs Elksniņš (S) skaidroja, ka politiskā spēka pārstāvji pieprasa sasaukt ārkārtas domes sēdi, lai atceltu pilsētas mēra Riharda Eigima ("Mūsu partija") rīkojumu par Vlasova iecelšanu, jo, viņaprāt, šāds lēmums nav izvērtēts un finansiāli pamatots, jo skolā ir direktora vietnieks, kurš dienesta pārbaudes laikā varētu aizvietot Mackeviču, un pašvaldībai nerastos papildu izdevumi. Turklāt jādomā arī par izglītības iestādes reputāciju, jo tās vadībā pašlaik ir cilvēks, kas savulaik bija saistīts ar spēļu sarunāšanas skandāliem. Turklāt deputāts esot redzējis, ka skolā atrodas nepiederošas personas, kuriem Vlasovs ļauj izskatīt darbinieku un audzēkņu personīgās lietas.

Arī vairāki Latgales partijas deputāti komitejas sēdē pauda pārliecību, ka Vlasovs nav piemērots amatam, tāpēc aicina domes priekšsēdētāju atcelt savu rīkojumu. Ja tas netiks darīts, ārkārtas sēdē partiju pārstāvošie deputāti varētu atbalstīt "Saskaņas" priekšlikumu.

Noslēdzot komitejas sēdi, tās priekšsēdētāja Līvija Jankovska ("Mūsu partija") atzina, ka pilsētas vārds Latvijā atkal izskanējis nepārdomāta un sasteigta lēmuma dēļ. Viņa arī pārmeta Sporta pārvaldes vadītājam Stivriņam, ka viņš nav pietiekami iedziļinājies jautājumā par Futbola sporta skolu un deputātiem nespēj sniegt savu viedokli.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā no amata uz dienesta pārbaudes laiku tika atstādināts Daugavpils Futbola skolas direktors Mackevičs, jo pašvaldībai radušās aizdomas par darbībām, kas saistītas ar iespējamiem daudzkārtējiem finanšu pārkāpumiem.

Pamatojot Mackeviča atstādināšanu, Daugavpils pašvaldībā skaidroja, ka pēdējo divu gadu laikā direktora darbību rezultātā Daugavpils pašvaldības budžetam, iespējams, nodarīts materiālais kaitējums. Visu apstākļu noskaidrošanai un pārbaudei un pašvaldības budžetam iespējamā nodarītā kaitējuma noteikšanai Mackevičs no amata pienākumu pildīšanas bez darba algas saglabāšanas atstādināts no 9.novembra līdz 8.janvārim.

Savukārt Daugavpils Futbola skola tās direktora atstādināšanā vaino spēļu rezultātu ietekmēšanā apsūdzēto Oļegu Gavrilovu, teikts "BFC Daugavpils" mājaslapā izplatītajā paziņojumā.

"Šāds solis mūsu akadēmijai nebija pārsteidzošs, jo [Daugavpils mērs Rihards] Eigims jau vairāk nekā gadu plānveidīgi centies darīt visu iespējamo, lai traucētu mūsu kluba darbam. Regulāri ultimāti un draudi bija bieža parādība jebkādās ar mūsu klubu saistītajās lietās. Pēc mēra dotajiem uzdevumiem Daugavpils Sporta pārvaldes vadītājs Juris Stivriņš un Daugavpils domes juridiskais departaments ilgstoši centās atrast kādus pārkāpumus skolas darbā, taču visi šie mēģinājumi bija nesekmīgi. Pēc ilgstošiem mēģinājumiem izdevās atrast pēdējo salmiņu, kā iemeslu atstādināšanai atrodot nepamatotas formāla rakstura kļūdas darba laika uzskaites tabelēs," raksta klubs.

Daugavpils Futbola skola informē, ka iestādē sāk darboties Daugavpils revīziju un audita nodaļa, kuras uzdevums būšot atrast vēl kādu formālu iemeslu Mackeviča atlaišanai. "Apzinoties, kā strādā domes revīziju un audita nodaļa, mēs no savas puses pieprasīsim, lai Latvijas Republikas Izglītības kvalitātes valsts dienests veic savu neatkarīgo pārbaudi Daugavpils Futbola skolā," sola futbola skola.

Daugavpils Futbola skolas pārstāvji pārmet, ka Eigims šādā veidā cenšas palīdzēt bijušajam Daugavpils "Dinaburga" prezidentam Oļegam Gavrilovam, kurš ir apsūdzēts spēļu rezultātu ietekmēšanā.

"Viss sākās 2017.gada vasarā, kad Eigims domes priekšsēdētāja vietnieka amatā mēģināja par pašvaldības līdzekļiem iegādāties no Gavrilova zemi pie "Esplanādes" stadiona, pie tam par trīs reizes lielāku cenu nekā Gavrilovs piedāvāja iepriekšējai domei. 2017.gada beigās jau priekšsēdētāja amatā Eigims ultimāta veidā paziņoja, ka klubs ir jānodod kādam viņa piesaistītajam "investoram", neatklājot viņa vārdu. Pēdējā laikā Gavrilovs ir ļoti aktivizējies un regulāri apmeklē gan futbola, gan telpu futbola spēles. Ar potenciālo direktoru meklēšanu nodarbojās tieši Gavrilovs, kurš personiski vēl pirms divām nedēļām slepus tikās ar sevis izvēlēto kandidātu skolas direktora amatam, taču tas atteicies, tādēļ nācies uzrunāt Aleksandru Vlasovu," raksta klubs.

Savukārt Eigims apgalvoja, ka Gavrilovam neesot saistības ar notikumiem ap Mackeviču, un skolas direktora atstādināšanas mērķis esot "kārtības un disciplīnas ieviešana".

Skolas audzēkņu vecāki un arī pilsētas treneri savās domei adresētajās vēstulēs iestājas pret izglītības iestādes direktora atstādināšanu, turklāt aicina nepieļaut, ka skolu pašlaik vada Aleksandrs Vlasovs. Vecāki vēstulē izsaka savu neizpratni un sašutumu par domes darbībām, atstādinot Mackeviču, un pauž, ka viņš savus pienākumus skolā pildījis augstā līmenī.

Izglītības iestāde dibināta 2016.gadā kā profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāde "Futbola centrs Daugavpils", bet šogad nosaukums mainīts uz Daugavpils Futbola skolu. Pašlaik skolā mācās 455 bērni 32 mācību-treniņu grupās.