Ko nozīmē būt bagātam?

Ja jūs uz ielas izvēlētos 10 cilvēkus un pavaicātu, vai viņi vēlas būt bagāti, visticamāk, no visiem saņemtu apstiprinošu atbildi. Taču, ja jūs tiem pašiem cilvēkiem paprasītu, ko pēc viņu domām nozīmē būt bagātam, ļoti iespējams, ka saņemtu 10 dažādas atbildes. Kāds uzskata, ka miljons eiro padara jūs bagātus, cits teiktu, ka tam nepieciešami vismaz 10 miljoni. Vēl kāds minētu, ka bagātību raksturo tas, cik mašīnu, laivu un privāto lidmašīnu ir cilvēka īpašumā.

Atbilžu var būt daudz un dažādas, jo katram šis vārds izsaka ko citu. Piemēram, vārdnīca vārdu " bagāts" skaidro kā lielas materiālās vērtības, kas pieder personai. Ja kļūšana bagātam ir arī viens no jūsu mērķiem, padomājiet, ko tas jums nozīmē. Ir nepieciešama skaidra ideja par to, kā vēlaties izskatīties, ko gribat darīt un sasniegt. Palīdzēt var arī bagātu cilvēku ieradumu iepazīšana, jo tas ne tikai palīdzēs saprast, ko realitātē nozīmē būt bagātam, bet arī, kādi ieradumi jums savā dzīvē jāievieš, lai uzlabotu savu finansiālo situāciju.
 

Ko ikdienā dara bagāti cilvēki (un vajadzētu darīt arī jums):
• Bagāti cilvēki netērē naudu, lai izskatītos turīgi – arī jums noteikti ir nācies redzēt cilvēkus, kas vienmēr cenšas iegādāties jaunāko iPhone vai cita zīmola telefona modeli, brauc modernā mašīnā un nēsā dizaineru apģērbu. Taču ļoti iespējams, ka šie paši cilvēki knapi spēj apmaksāt sava mājokļa īri un varbūt pat dzīvo no algas līdz algai. Lai arī vēlme izskatīties labi ir saprotama, naudas izšķiešana tēla veidošanai nepadarīs jūs bagātus un nesniegs finansiālu brīvību. Patiesi bagāti cilvēki dzīvo un izskatās pieticīgi, viņiem nav nepieciešamas "šikas" mašīnas un uzkrītoši dizaineru apģērbi.

• Bagātiem cilvēkiem nav parādu – mūsdienās grūti atrast cilvēkus, kuriem nebūtu kāds parāds. Protams, ir situācijas, kad palīdzēt var nebanku kredīts, piemēram, ja steidzami nepieciešama medicīniska palīdzība vai arī jāveic auto remonts. Tas, ka bagātiem cilvēkiem nav parādu, nenozīmē, ka viņi nekad nenoformē aizdevumus, viņi to dara, taču šo cilvēku rīcībā ir līdzekļi to atmaksai īsā laikā.

• Bagāti cilvēki iegulda – investīcijas ir vārds, kas šķiet svešs un biedējošs daudziem cilvēkiem, it īpaši, ja jums ir 20 vai 30 gadu. Taču baidīties nav iemesla, jo ieguldīšanai var būt daudz nozīmju. Tā var būt krājkonta atvēršana vai arī sadarbošanās ar ieguldījumu konsultantu. Labākais, ko varat darīt – izglītot sevi un sākt no mazumiņa, lai ietu uz priekšu.

• Bagāti cilvēki izvēlas kvalitāti, nevis kvantitāti – ja bagātam cilvēkam rodas vajadzība iegādāties kādu preci vai pakalpojumu, viņš izvēlēsies to pēc kvalitātes, lai gan cena būs augstāka. Ja vēlaties kļūt turīgi, izvairieties no lētu preču iegādes vairumā.

• Bagātie daudz lasa – viņi nekad nepārstāj mācīties un izglītoties, vienmēr cenšas lasīt jaunas grāmatas, lai paplašinātu savu redzesloku. Šis, iespējams, ir viens no veidiem, ka panākt, lai bērni lasītu, pastāstot, ka kādu dienu tas viņiem var palīdzēt kļūt turīgiem.

• Bagāti cilvēki dzīvo atbilstoši savam budžetam un plāno to – tieši tā, neatkarīgi no Jūsu ienākumiem, ir nepieciešama regulāra budžeta plānošana, jo tā palīdz sekot līdzi naudas plūsmai. Tāpat ņemiet vērā, ka turīgi cilvēki nedzīvo pāri saviem līdzekļiem.