Kā pareizi izvēlēties viedtālruni bērnam?

Vai meklē bērnam pirmo viedtālruni vai arī vienkārši vēlies iepriecināt savu atvasīti ar jaunu mobilo ierīci? Piekrītam, šis uzdevums nav nemaz tik viegls! Prasības tālruņiem, kas tiek iegādāti bērniem, būtiski atšķiras no prasībām, ko sagaida pieaugušie no savām ierīcēm. 

Vecākiem ir jāuztver šis pirkums nopietni, jo viedtālrunis bērnam kalpos nevis kā rotaļlieta, bet gan kā uzticams, noderīgs un drošs sargs ikdienā. Kam tad būtu jāpievērš uzmanība, iegādājoties jaunu viedtālruni bērna vajadzībām?

Viedtālrunis bērnam – kādā vecumā pirkt?

Mūsdienās jautājums, vai bērnam vispār ir nepieciešams tālrunis, šķiet diezgan muļķīgs. Ja agrāk daudzi uzskatīja, ka mobilo tālruni jāsāk izmantot tikai tīņu vecumā, un bērniem jaunākiem par 14–15 gadiem tas vispār nav nepieciešams, tad šobrīd uzskati ir ļoti mainījušies. Tehnoloģiskais progress nestāv uz vietas, un pat ļoti mazu bērnu tehniskās kompetences līmenis ir ļoti augsts.

Mūsdienu pirmsskolas vecuma bērni pārliecinoši izmanto datoru, ātri atrod savas iecienītākās multfilmas vietnē YouTube un aizrautīgi spēlē vienkāršas datorspēles. Būtu diezgan neapdomīgi izolēt bērnus no tehnoloģiju pasaules. Svarīgi ir kontrolēt un samērot šo tehnoloģiju lietošanas paradumus. Šobrīd lielākā daļa vecāku uzskata, ka bērnam būtu jāiegādājas viedtālrunis jau sešu septiņu gadu vecumā un pat vēl agrāk.

3 viedtālruņa pamatprasības – zema cena, izturība, pietiekams atmiņas daudzums

Ja bieži atrodies ārpus mājām un vēlies jebkurā situācijā sazināties ar savu atvasi, lai uzzinātu bērna atrašanās vietu un atrisinātu visas radušās problēmas, tad viedtālruņa iegāde ir lielisks risinājums. Izvēloties tālruni savam bērnam, it sevišķi, ja tas ir pirmais viedtālrunis bērniņa mūžā, ir ieteicams apsvērt iespēju par nedārga un vienkārša tālruņa iegādi. Pastāv iespējamība, ka bērns šo telefonu pazaudēs, tieši tāpēc ir ieteicams mobilo ierīci apdrošināt.

Viens no svarīgākajiem viedtālruņa iegādes kritērijiem ir ierīces izturība, jo pastāv iespēja, ka tā tiks nomesta zemē. Šeit ir ieteicams iegādāties tālruņa ekrāna aizsargplēvi un aizsargājošu maciņu. Labs variants ir izvēlēties viedtālruņus ar korpusu no ļoti izturīgiem materiāliem.

Bieži vien bērni tālrunī lejupielādē spēles un lietotnes, kas palēnina tā darbību, it sevišķi, ja ierīcei ir neliels atmiņas daudzums. Izvēloties tālruni bērnam, ir jāapsver viedtālruņa iegāde ar vismaz 16 GB atmiņu vai ar iespēju iegādāties papildu atmiņas karti.

Arī detaļām ir nozīme

Pirms tālruņa iegādes noteikti izanalizē dažādu ierīču ergonomiskumu. Jo ērtāk tālruni bērniņam būs turēt rokā, jo mazāka iespēja, ka tas nokritīs un salūzīs. Viedtālrunis ar lielu ekrānu, protams, ir perfekts, lai skatītos video, taču cilvēkiem ar mazām rokām to būs neērti lietot. Eksperti iesaka mazajiem tehnoloģiju lietotājiem izvēlēties tālruņus, kuru ekrāna izmērs ir aptuveni 5,7 collas vai mazāks. Protams, vislabākais veids, kā izvēlēties piemērotāko izmēru, ir kopā ar bērnu apmeklēt kādu veikalu, kur izmēģināt dažādus telefonu modeļus.

Tā kā bērni ļoti bieži izmanto savas mobilās ierīces, kas rada acu sasprindzinājumu, vecākiem būtu jāpievērš uzmanība ekrāna veidam. Lai pasargātu bērniņa redzi, būtu vēlams iegādāties viedtālruni ar kvalitatīvu IPS ekrānu. IPS (in-plane switching) ir tehnoloģija, kas tiek integrēta mobilo ierīču ekrānos, lai izceltu krāsas, padarītu skaidrāku attēlu, uzlabotu spilgtumu un kontrastainību. Viena no lielākajām šādas tehnoloģijas priekšrocībām ir acu sasprindzinājuma mazināšana.

Vēl viena būtiska detaļa viedtālruņa iegādei savai atvasei ir akumulators. Ņem vērā, ka bērns, visticamāk, lielos apmēros izmantos internetu un spēlēs dažādas mobilās spēles. Tas, protams, sekmē ātrāku tālruņa izlādi. Lai bērns paspētu atnākt mājās no skolas ar strādājošu telefonu, ir būtiski izvēlēties viedtālruni ar akumulatora ietilpību ne mazāku par 3000 mAh (mērvienība enerģijas daudzumam). Šāda ietilpība ir zelta vidusceļš salīdzinoši nedārgiem viedtālruņiem.

Akumulatora ietilpība nav tikai komforta jautājums, tas ir būtisks priekšnoteikums bērna drošībai. Visbiežāk mobilais tālrunis bērnam tiek pirkts tieši drošības apsvērumu dēļ, lai viņš vienmēr būtu sazvanāms. Tāpēc būtu ieteicams kopā ar viedtālruni iegādāties arī noderīgu aksesuāru – ārējo akumulatoru (power bank), ko bērns varētu nēsāt līdzi.

Android vai iOS?

Šeit, protams, katrs vecāks pats veic izvēli. Lai arī tiek uzskatīts, ka iOS ierīcēm ir labāks drošības līmenis, nav akli jāseko modei un sava bērna iegribām. Android ierīces neapšaubāmi ir daudz lētākas, tāpēc nozaudēšanas gadījumā mazāk cietīs vecāku maciņš. Var iegādāties iOS ierīces tajā gadījumā, ja bērnam ir citi šīs operētājsistēmas produkti, kas ir savietojami ar bērna viedtālruni.

Visbeidzot der atcerēties, ka līdz ar viedtālruņa iegādi rodas arī bērna drošības jautājums. Iespējams, ir vērts apsvērt domu zināt gados jauna bērna tālruņa un lietotņu paroles, lai jebkurā situācijā varētu piekļūt atvases mobilajai ierīcei un iepazīties ar tās saturu.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)