Kā kļūt par foto guru mājas apstākļos? Iesaka fotogrāfs

Ģimenes albums pārklājies ar putekļiem, bet telefona galerijā tikai aši uzņemti foto? Laiks, kad jāpaliek iekštelpās, ir īstais mirklis visiem mājiniekiem izmēģināt modeļa profesiju, kā arī savā starpā sacensties par labāka paparaci titulu.

Fotogrāfs Edijs Andersons ar savu viedtālruni iemūžinājis vienkārši īstenojamas idejas, kas ļaus mājas pārvērst par improvizētu foto studiju.

Vairākas fotostudijas zem viena jumta

Fotogrāfs iesaka izmantot visas mājokļa telpu priekšrocības un iekārtojumu savā labā– viesistabā uzņem fotogrāfijas, kā mājinieki spēlēgaldaspēles vai kopā skatās televizoru, kamēr guļamistabā ar plediem, spilveniem un mīkstajām rotaļlietām var uzburt lēna un patīkama brīvdienu rīta ainiņu.Savukārt virtuvē var uzņemt "garšīgus" foto – kopīga un jautra brokastu gatavošana vai pīrāgu cepšana var kļūt par vienu no jaukākajām ģimenes atmiņām, jo notvert bērnus tik mierīgus kā brīdī, kad viņi pēta miltus uz pirkstiem, ir teju retums. Galvenais ir nebaidīties un ļaut vaļu fantāzijai – katrs mājas stūris var kļūt par nestandarta fotostudiju. Tomēr, ja ir vēlme iegūt standarta studijas foto, fotogrāfs piedāvā risinājumu: "Pleds, galdauts vai pat palags lieliski kalpos par fotogrāfijas fonu, ko, piestiprinot pie sienas vai skapja, var iegūt vēlamo rezultātu."

Arī fotogrāfijās – mazāk ir vairāk!

Iekārto telpu tā, lai tajā nav pārāk daudz mantu, jo iznākumā tas fotogrāfiju padarīs smagnēju un novērsīsuzmanību no paša galvenā – cilvēkiem. Mazāk mantu ļaus justies brīvāk, piemēram, lai radītu jaukasfotogrāfijās izmanto pledus, spilvenus un tēju, savukārt filmu vakaram piestāvēs trakulīgas sejas izteiksmes un visapkārt izbiris popkorns. Vienlaikus nav jābaidās no nekārtības, jo tas fotogrāfijām piešķir realitātes sajūtu, kas cilvēkiem patīk vairāk par mākslīgu skaistumu.

Ļauj gaismai ienākt telpā

Profesionālas un kvalitatīvas fotogrāfijas pamatā ir labs apgaismojums, tāpēc ir jāatrod vai jāizveido vieta mājās, kurā ir lielākais gaismas avots. Logs ar dabīgo apgaismojumu būs veiksmīgākais risinājums, jo gaisma būs mīksta un patīkama. Saulainās dienās gan ieteicams izmantot plānus aizkarus, kas strādās kā filtrs un novērsīs pārāk liela kontrasta rašanos, savukārt, ja ir apmācies, jāļauj gaismai ienākt telpā – mākoņi būsdabīgais gaismas filtrs.

Ja fotogrāfija tiks uzņemta dienas tumšajā pusē, palīgā jāņem lampa, kam ir iespējams mainīt novietošanas leņķi. Eksperts stāsta: "Jācenšas izvairīties no griestu lampas izmantošanas, jo tās gaismas krišanas leņķis veido ēnas. Pārvietojamo lampu ieteicams nolikt virs cilvēku galvām un pavērst mazliet uz leju."Fotogrāfs atklāj noslēpumu, ko darīt, ja lampas radītā gaisma ir pārāk intensīva: "Spuldzītei priekšā var pielīmēt cepamo papīru – tas absorbēs gaismas starus un veidos maigākuapgaismojumu."

Platleņķis pietiks visiem!

Lai uzņemtu visu mājinieku kopīgu foto, vairs nav jāmeklē tālākais istabas stūris, kur novietot telefonu un statīvu – eksperts aicina vispirms iepazīt savu viedtālruni un tā kameras iespējas."Daudziem jaunākajiem viedtālruņiem ir platleņķa funkcija, kas ļauj viegli satilpināt visus mājiniekus vienā kadrā. Vairs nav jāizvēlas kāds, kas paliks aizkadrā. Novieto telefonu, ieslēdz kameru un iekārtojies. Kad visi gatavi uzņemt, ir tikai jāpaceļ plauksta – telefons nolasa ķermeņa kustību un uzņem foto," saka fotogrāfs. Funkcija strādā arī selfie režīmā, tāpēc kopīgus foto var uzņemt no visdažādākajiem leņķiem un uzreiz redzēt, vai visi satilpst kadrā.

Noķerts kustībā!

Pašas mīļākās un skaistākās fotogrāfijas tiek uzņemtas, kad to vismazāk gaida, taču katrs ir piedzīvojis, ka lieliskā kadrā kāds tomēr ir ar acīm ciet. Tāpēc jaunāko viedtālruņu modeļu fotokamerās ir SingleTake funkcija, kas ļaus noķert mirkli kustībā – tiks uzņemtslīdz pat 10 sekundēm garš video, no kura būs iespējams izvēlēties labākos kadrus–ar vienu piegājienu tiks uzņemtsgan foto, gan video, gan GIF animācija, tāpēc nav jābaidās no mirkšķināšanas un kustības – rezultāts patiks katram.

Pirms dalīties ar draugiem

Pirms attēla augšupielādes sociālajos tīklos daudzi vispirmsto apstrādā, izmantojot dažādas lietotnes. Bieži vien iedvesma foto filtriem tiek meklēta internetā, taču, ja to nedara īsts profesionālis, atkārtot cita darbu ir gandrīz neiespējami. To atvieglo jaunāko viedtālruņu mākslīgais intelekts, kas spēj nolasīt cita attēla krāsu gammu. Lai to izdarītu, nepieciešams atrast attēlu, kura toņi uzrunā visvairāk un saglabāt to galerijā. Pēc tam, pirms fotogrāfijas uzņemšanas, viedtālruņa kameras iestatījumos jāizvēlas papildu filtru, kas ir šis saglabātais attēls. Mākslīgais intelekts izanalizēs krāsas un kontrastus un attiecīgi pārveidos arī uzņemto kadru.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)