ZZS vadība šaubās, vai "daugavpiliešu sarunas" novedīs līdz jaunai koalīcijai Daugavpilī

Rīga/Daugavpils, 21.aug., LETA. Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvju, tostarp Daugavpils vicemēra Riharda Eigima, sarunas ar opozīcijā palikušo bijušo pilsētas mēru Jāni Lāčplēsi (Latgales partija) diezin vai novedīs līdz jaunas koalīcijas izveidošanai Daugavpilī, aģentūrai LETA sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, gan pieļaujot iespēju, ka viņš varot arī maldīties.

Pēc Brigmaņa, kurš arī pats piedalījies sarunās, vārdiem, šāda tikšanās esot vērtējama kā ierasta prakse, no kuras "nevajag izdarīt nepareizus secinājumus".

Brigmanis aģentūrai LETA apstiprināja, ka pirms pāris nedēļām ir notikusi tikšanās, kurā piedalījās viņš, ZZS valdes loceklis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Eigims un Lāčplēsis. Tikšanās iniciatori bijuši daugavpilieši - Eigims un Lāčplēsis.

Vaicāts, vai šajās sarunās apspriesta varas maiņa Daugavpilī, Brigmanis atbildēja, ka saruna īsti par to neesot bijusi, vienīgi varbūt Eigims ar Lāčplēši paši "iekšēji" kaut ko apsprieduši. Tikšanās dalībnieki esot sprieduši par kopējo situāciju Daugavpilī - kas notiek pilsētā, ko darīt citādāk un "ko katrs ir vai nav sapratis".

Brigmaņa vērtējumā, saruna neesot tikusi tik tālu, lai iezīmētos iespēja Eigimam un Lāčplēsim strādāt kopā koalīcijā. ZZS līderim neesot radusies pārliecība, ka viņi varētu sastrādāties. Brigmanis gan reizē arī pieļāva iespēju, ka var maldīties.

Politiķis norādīja, ka Daugavpilī pašiem uz vietas jālemj, kā rīkoties - ja var atrast kopsaucēju, tad var strādāt kopā. Vaicāts, vai tas nozīmē, ka Eigims atbalstītu pašreizējā domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa (S) atbrīvošanu no amata par labu koalīcijas veidošanai ar Lāčplēsi, Brigmanis sacīja, ka nezina, kā tiks izlemts. Viņš norādīja, ka šādos jautājumos "bieži vieni no rīta ir viena doma, bet vakarā jau cita".

Brigmanis sacīja, ka nedomā, ka notikusī saruna būtu "plašas iztirzāšanas" vērta, jo tā bijusi vien domu apmaiņa, kādas politikā notiekot "daudz un dažādas". Ņemot vērā, ka ZZS nav pārstāvēta Daugavpils domē, tad viņš vairāk ir bijis viedokļu uzklausītājs, nevis padomdevējs.

Dūklavs aģentūrai LETA nevēlējās stāstīt par sarunās pārspriesto, sakot, ka ar minētajiem cilvēkiem ir ticies daudzas reizes gan mazākos, gan lielākos formātos. Politiķis atteicās no sīkākiem komentāriem.

Savukārt Eigims un Lāčplēsis aģentūrai LETA noliedza, ka viņiem Rīgā būtu bijusi tikšanās ar ZZS vadību - Brigmani un Dūklavu, kurā runāts par iespējamo varas maiņu Daugavpilī.

"Man tiešām šāda tikšanās nav bijusi. Varbūt šāda tikšanās arī ir bijusi, bet tad tas noticis bez manas klātbūtnes. Man jau daudz ir jautājuši par šādu tikšanos, un es pieļauju, ka kādam varbūt arī gribētos, lai tā būtu notikusi," izteicās Eigims.

Skopi par sarunām izteicās arī Lāčplēsis: "Man ir bijušas daudz un dažādas tikšanās, es risinu daudz un dažādus jautājumus, nekādu speciālu tikšanos, kas būtu bijušas veltītas Elksniņa kungam, man ar Eigimu nav bijis. Man ir bijušas tikšanās, kurās pārrunāti dažādi pilsētas attīstībai svarīgi jautājumi, kas saistīti ar pilsētas attīstības tendencēm un svarīgu projektu realizāciju."

Bijušais Daugavpils mērs atzina, ka viņš vēl pirms diviem mēnešiem ir paudis savu pozīciju par to, ka pilsētai patlaban ir labs attīstības potenciāls un iespējas un vienīgā problēma ir pašreizējā pilsētas domes vadība, un aizvadītajos divos mēnešos nekas neesot mainījies. "Domes vadībai ir jārod iespēja nodarboties nevis ar populismu un politiku, bet gan ar pilsētas attīstībai svarīgu uzdevumu risināšanu," uzsvēra Lāčplēsis.

Kā vēstīja LTV, lai gan kopš pašvaldību vēlēšanām ir pagājis salīdzinoši īss laika posms, Daugavpilī iespējama varas maiņa - augusta sākumā notikusi iepriekšējā Daugavpils mēra Lāčplēša tikšanās ar pašreizējo pašvaldības domes koalīcijas pārstāvi un vicemēru Eigimu. Tikšanās bijusi Rīgā ar ZZs vadību - Brigmani un Dūklavu. Eigims joprojām ir šī politiskā spēka pārstāvis, lai Daugavpils domes vēlēšanās startēja no cita saraksta.