Višķu brīvdabas estrādē notiks Jāņu svinēšanu "Jampadracis kol(c)hozā"

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Šogad Daugavpils novada vērienīgākais Jāņu pasākums iecerēts līksmā kolhoznieku garā, atceroties tos gadus, kad šie svētki bija kļuvuši oficiālajai varai nevēlami, bet tautā joprojām svinēti, pilsētas informācijas portālu Daugavpils24.lv informē Daugavpils novada pašvaldības aģentūra "TAKA" Tūrisma organizatore Jolanta Bāra.

Vasaras saulgriežu svētkos Luknas ezera krastā varēs jautri pavadīt laiku koncertā un ballē, nogaršot alu un sieru, iepirkties pie amatniekiem un mājražotājiem, pīt vainadziņus zāļu tirdziņa meistardarbnīcā un kopā pie ugunskura sagaidī saullēktu.

Pasākums sākas plkst.20.30, bet balle no plkst.22.30. Pasākuma ieejas maksa 3 eiro, ar vainadziņiem 2 eiro.

Pat visbargākajos padomju varas gados Jāņu svinēšana turpinājās – klusāk vai skaļāk, viltīgi svētkus pārdēvējot vai atklāti godā ceļot – un tā bija zīme, ka tautas dzīvā uguntiņa nav nodzisusi. Tādēļ  pasākuma organizētājs – Daugavpils novada pašvaldības aģentūra "TAKA" vēlas svētku teatralizētajā uzvedumā parādīt, kā šos svētkus svinēja kolhoznieki nesenajā pagātnē. Netrūks ne joku, ne jautru izdarību, koncertu kuplinās grupas "Pankūkas (Inga un Normunds)" un "Latgales dāmu pops", Santa Kasparsone, TDA "Līksme", Agate Jermaļonoka, VIA "Mažors", AIK "Romaškas". Pēc saulrieta Juris Ostrovskis aicinās uz zaļumballi ar "Dvinskas muzikantiem".

Darbosies amatnieku un mājražotāju tirdziņš, zāļu tirdziņš, kolhoza priekšsēdētājs pacienās ar alus glāzi un siera šķēli, būs pieejamas piepūšamās atrakcijas. 

No Daugavpils pilsētas ceturtdien, 23.jūnijā, pasākuma vietā būs iespējams nokļūt arī ar autobusu pēc šāda grafika: Naujene plkst.19.00; Krauja plkst.19.05; "Apavu kombināts" (Daugavpils) plkst.19.30; Vecstropi plkst.19.40, Lociki plkst.19.50; Maļinovka plkst.20.00; Višķu estrāde plkst.20.15. Plkst.24.00 no Višķu estrādes autobuss pa to pašu maršrutu dosies atpakaļ līdz Naujenei.
 

Viss par: Daugavpils novads