Vējonis: Pašvaldību referendumu ieviešana būtu risinājums, kas apliecinātu pašvaldību gatavību ieklausīties iedzīvotājos

Rīga, 11.maijs, LETA. Pašvaldību referendumu ieviešana būtu risinājums, kas apliecinātu pašvaldību gatavību ieklausīties un sadzirdēt sava novada vai pilsētas iedzīvotāju viedokli ne tikai reizi četros gados, uzrunājot Latvijas Pašvaldību savienības kongresa Daugavpilī dalībniekus sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, Vējonis aicināja klātesošos izvēlēties attīstību un iespējas arī tad, ja izvēles ir smagas, sarežģītas un pat sāpīgas. Viņš norādīja, ka ir jautājumi, kuru izlemšana iespējama tikai kopējā vietējās kopienas balsojumā.

"Šodienas kongresa vadmotīvs ir par normatīvisma mazināšanu. Mana atbilde uz normatīvisma mazināšanu ir kvalitatīvs likumdošanas process un labi likumi. Likumu, Ministru kabineta noteikumu un saistošo noteikumu punktu mums ir krietni, krietni par daudz. Arī pašvaldībām te ir liels darba lauks, cīņā ar birokrātiju. Pārskatot un vienkāršojot savus saistošos noteikumus, pašvaldības varētu rādīt piemēru Saeimai un Ministru kabinetam, kā mazināt administratīvo slogu uzņēmējiem un atcelt nepamatotas prasības iedzīvotājiem," atzīmēja Vējonis.

Vienlaikus viņš skaidroja, ka Latvijas attīstības un panākumu atslēga ir kvalitatīva izglītība. "Drosme pieņemt lēmumus un īstenot pārmaiņas, ko mēs apzināti izvēlamies mūsu bērnu nākotnes vārdā, noteiks mūsu valsts attīstību. Mēs redzam, bet izliekamies nemanām, ka daudzās klasēs soli ir pustukši. Mēs nedrīkstam izlikties neredzam, ka skolēnu sniegums dažādās Latvijas skolās atšķiras pat veselas mācību gada vielas apjomā. Tas ir noziedzīgi pret bērniem, viņu nākotnes un Latvijas nākotnes iespējām," uzsvēra Valsts prezidents.

Vējonis pateicās klātesošajiem par darbu un aicināja arī turpmāk strādāt un veidot Latviju par pasaulē labāko vietu, kur dzīvot un strādāt un bērniem augt.