Vai zini, kur radušies sporta bāri? Noskaidro šajā rakstā!

Sporta bārs ir lieliska vieta, kur atpūsties un pavadīt laiku ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem, aprunāties ar citiem faniem par savām iecienītākajām komandām un spēlētājiem vai gluži vienkārši nobaudīt kādu dzērienu kopā ar draugiem. Sporta bāru kultūra pie mums vēl ir attīstības procesā, taču tie kļūst arvien populārāki. Taču – vai zini, kur šie bāri ir radušies un kā tie izplatījušies pa visu pasauli? Turpini lasīt!

Daļai cilvēku, kas nekad nav bijuši sporta bārā, šī vieta, iespējams, saistās ar telpu, kurā pieejami TV ar sporta pārraidēm un dažādi dzērieni, kurus apmeklētāji var baudīt skatīšanās laikā. Taču tā ir tikai neliela daļa no pieredzes, ko šeit var izbaudīt. Īstā sporta bārā ir:
• īsteni sportiska atmosfēra un atbilstošs telpu iekārtojums;
• vairāki lielie ekrāni, kuros tiek demonstrētas dažādas sporta spēles un pārraides;
• dažādas citas izklaides apmeklētājiem, piemēram, biljards;
• ērtas sēdvietas un galdiņi;
• gardi ēdieni;
• plaša dzērienu izvēle. 
 
Ir gadījumi, ka sporta bāri izveidoti arī arēnu vai stadionu tuvumā vai pat to iekšienē. Piemēram, vai zināji, ka arī Arēnā Rīga ir izveidots viens no Optibet sporta bāriem, kas darbojas pasākumu laikā? Šeit fani var pulcēties spēļu starplaikos un arī nosvinēt uzvaru vai – tieši pretēji – kopīgi bēdāties par zaudējumu (arī tā mēdz gadīties). 
 
Vai arī tev šķiet, ka sporta bārs ir pavisam nesen ieviesta un izveidota izklaides vieta? Patiesībā tā pirmsākumi meklējami jau vairākus gadsimtus tālā pagātnē. Šāda tipa bāru koncepts radies Eiropas agrākajos bāros un tavernās. Tiesa, tolaik cilvēki šīs vietas apmeklēja lielākoties nevis tādēļ, lai apspriestu sporta notikumus, bet gan socializētos ar citiem iedzīvotājiem un spēlētu dažādas spēles, piemēram, šautriņu mešanu. Šādi bāri īpaši iecienīti bija jau 15. gadsimtā, taču tad karalis Henrijs VII nolēma aizliegt spēlēt spēles, jo tās, viņaprāt, novērsa cilvēku uzmanību no bruņniecības attīstīšanas, kas tolaik bija nozīmīga daļa no Anglijas iedzīvotāju ikdienas.
 
Pastāv uzskats, ka ideja par sporta bāru izveidošanu līdz Amerikai nonāca 20. gadsimta 30. gados, kad Seintluisā populāras kļuva spēles bāros. 60. gados izveidotais sporta bārs Buffalo mainīja vēsturi uz visiem laikiem, sākot piedāvāt sporta faniem arī gardus ēdienus un dzērienus par lieliskām cenām. Un 1979. gadā Amerikā tika atvērts pirmais modernais sporta bārs, kas atradās Kalifornijā un sāka demonstrēt sporta pārraižu tiešraides.
 
Ja runājam par sporta bāru vēsturi Latvijā, tad tie pie mums ienāca vēlāk nekā Amerikā, taču skaidrs ir viens, ka Optibet bāri joprojām ir vieni no iecienītākajiem un pazīstamākajiem sporta bāriem. Tie izvietoti ne tikai Rīgā, bet arī Jūrmalā un Jelgavā, tādēļ aicini līdzi draugus un dodies atpūsties uz kādu no tiem!