"Tele2" līdz gada beigām iedarbinās 5G bāzes stacijas Daugavpilī un Jelgavā

Rīga, 16.sept., LETA. Mobilo sakaru operators "Tele2", turpinot 5G tīkla attīstību, līdz šā gada beigām uzstādīs un iedarbinās 5G mobilo sakaru bāzes stacijas arī Daugavpilī un Jelgavā, aģentūru LETA informēja kompānijas sabiedrisko attiecību vadītājs Oskars Fīrmanis.

Viņš informēja, ka "Tele2" 5G mobilā bāzes stacija Daugavpilī tiks uzstādīta Jātnieku ielā, bet Jelgavā 5G bāzes stacija būs pie Dobeles šosejas. Šīs vietas izvēlētas, jo izbūvēta 5G tīklam atbilstoša infrastruktūra.

Tāpat Fīrmanis atzīmēja, ka šīs divas bāzes stacijas pievienosies patlaban strādājošajai 5G bāzes stacijai Rīgā, Mūkusalas Biznesa centra teritorijā.

"Tele2" tehniskā direktore Līga Krūmiņa atzīmēja, ka 5G bāzes stacija Mūkusalas Biznesa centrā darbojas veiksmīgi un nepārtraukti notiek darbs pie tīkla darbības pilnveidošanas un attīstības. "Patlaban tehniski esam nonākuši tik tālu, ka esam gatavi 5G tīklu iedarbināt arī citās Latvijas pilsētās, kas palīdzēs veicināt šo reģionu attīstību nākotnē," viņa sacīja.

Vienlaikus Krūmiņa norādīja - drīz sagaidāms, ka "Tele2" 5G tīkls darbosies komercrežīmā bez jebkādiem ierobežojumiem. Patlaban 5G tīklu ir iespējams izmēģināt, piesakoties "Tele2" interneta mājaslapā.

LETA jau ziņoja, ka šogad 18.jūlijā "Tele2" Rīgā iedarbināja 5G mobilo sakaru bāzes staciju, kas klientiem 5G sakarus sākotnēji nodrošina Mūkusalas Biznesa centra teritorijā. 

Tāpat ziņots, ka "Tele2" pagājušajā gadā strādāja ar 131,432 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,6% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 6,6% un bija 30,904 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. "Tele2" vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas "Tele2 Sverige Aktiebolag".