Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas atjaunošanā ieguldīs 1,5 miljonus eiro

Rīga, 10.okt., LETA. Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas atjaunošanā ieguldīs 1,5 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pārstāvji.

VNĪ noslēgusi līgumu ar AS "Būvuzņēmums Restaurators" par projektēšanas un būvniecības darbiem Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas ēkas Kandavas ielā 2a, Daugavpilī, atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai.

Kopumā patlaban projektam piešķirti aptuveni 1,5 miljoni eiro, no kuriem 50% ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējums, 49% - valsts līdzfinansējums, bet mazāk nekā 1% - skolas finansējums. Būvdarbus plānots sākt 2019.gadā un pabeigt - 2022.gadā.

Darbā pie objekta paredzēts izmantot modernās būves informācijas modelēšanas sistēmas elementus. Sākumā tiks veikti pilni ēkas fasādes un jumta plakņu uzmērījumi. Lai ātri un precīzi varētu ēku uzmērīt, fasādes tiks skenētas, izmantojot dronu, uz kura uzstādīta lāzera skenēšanas iekārta, bet uz iegūto punktu mākoņa pamata tiks izstrādāts ēkas fasādes 3D modelis.

Veicot projektā plānotās aktivitātes, paredzēts uzlabot ēkas siltumenerģijas ietaupījumu, kas pēc projekta īstenošanas varētu sasniegt ne mazāk kā 30% gadā, kā arī tiks nodrošināta ēkas droša un energoefektīva turpmākā ekspluatācija.

Staņislava Broka Mūzikas vidusskolā mīt arī Daugavpils pilsētas kamerorķestris "Daugavpils Sinfonietta", kas izmanto vidusskolas telpas, mūzikas instrumentus un citus rīkus orķestra mēģinājumiem.

Šis ir viens no VNĪ sāktās pārmaiņu programmas "100 adreses Latvijas valsts simtgadei" projektiem, kuras viens no galvenajiem mērķiem ir īstenot projektu būvniecību tā, lai ar tiem varētu lepoties arī pēc simts gadiem.