Piektdien tiesa turpinās skatīt Daugavpils domes prasību par 773 639 eiro piedzīšanu no "Clean R"

Rīga, 10.janv., LETA. Administratīvā rajona tiesā Rēzeknē rīt plkst.11 turpinās vērtēt Daugavpils domes prasību piedzīt no līdzšinējā pilsētas atkritumu apsaimniekošanas operatora SIA "Clean R" 773 639 eiro, noskaidroja aģentūra LETA.

Prasība tiesā iesniegta 2017.gada septembrī, un līdz šim nozīmētas septiņas tiesas sēdes. Tiesas publiskotā informācija liecina, ka lietas izskatīšana vairākkārt noņemta un atlikta.

Tāpat ir pieņemts lēmums ierobežot kādu personu, kuras nav administratīvā procesa dalībnieki, pieeju lietas materiāliem.

Domes prasību atklātās sēdēs izskata Māris Šļakota.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka domes prasībā minēto naudas summu pēc pašvaldības speciālistu aprēķiniem "Clean R" esot nepamatoti iekasējusi no Daugavpils iedzīvotājiem par atkritumu apsaimniekošanu. Veicot zaudējumu aprēķinus par 2015. un 2016.gadu, pašvaldības speciālisti esot atklājuši gadījumus, kad nepamatoti iekasēts dabas resursa nodoklis, nodevas likmes atkritumu poligonam "AADSO" un nepareizi veikti aprēķini tilpuma un svara attiecībai.

Toreizējais pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S) 2017.gadā uzsvēra, ka minētie finanšu līdzekļi ir jāatgriež Daugavpils iedzīvotājiem. Tiesvedības izmaksas pašvaldībai sastādīs vienīgi 30 eiro, kas ir valsts nodeva, piebilda Elksniņš.