Pēc plašas iztaujāšanas no Latgales partijas deputātu puses amatā apstiprināts jaunais Daugavpils izpilddirektors

Rīga, 16.maijs, LETA. Šopēcpusdien pēc plašas iztaujāšanas no Latgales partijas (LP) deputātu puses amatā apstiprināts jaunais Daugavpils pašvaldības izpilddirektors, par kuru kļuvis AS "Limbažu siers" valdes priekšsēdētājs Igors Aleksejevs.

Pirms balsojuma LP deputāti kandidātam jautāja par viņa prioritātēm jaunajā amatā, vai iepazinies ar pašvaldības budžetu, vai viņš redz kādus mīnusus esošās izpildvaras darbā. Aleksejevs pauda, ka izpildvaru redz atdalītu no politikas, un izpildvaras galvenais uzdevums ir strādāt apstiprināta budžeta ietvaros, būt labam administratoram un izsekot nosprausto mērķu sasniegšanai. Attiecībā uz izpildvaras trūkumiem viņš komentēja, ka tos varēs novērtēt, iepazīstoties ar daru tuvāk.

Aleksejevam pārmestas arī astoņas kļūdas pieteikuma dokumentos, un jautāts, vai viņš grasās uzlabot savas latviešu valodas zināšanas. Viņš, komentējot jautājumu, atzinis, ka par to iepriekš nav domājis.

Savukārt, atbildot uz jautājumu, vai, atsakoties no darba privātajā uzņēmumā, nebaidās pēc laika zaudēt amatu domē, kur izpilddirektora maiņa notiek līdz ar varas maiņu, Aleksejevs atzina, ka privātajā sektorā pārmaiņas var notikt vēl straujāk.

Tāpat Aleksejevs domes priekšsēdētājam Andrejam Elksniņam (S) apliecināja, ka ir bezpartejisks un nākamnedēļ par savu lēmumu pamest uzņēmumu paziņos akcionāriem, lai pēc mēneša sāktu darbu Daugavpilī.

Jaunais izpilddirektors ievēlēts ar deviņām balsīm no 14.

Jau vēstīts, ka Aleksejeva kandidatūru apstiprinājusi amata konkursa kandidātu vērtēšanas komisija. Domes priekšsēdētājs stāstīja, ka kandidātam ir augstākā izglītība, viņam ir pieredze uzņēmumu vadībā, pašlaik Aleksejevs darbojas "Limbažu siera" vadībā.

Iespējamais izpilddirektors ir bezpartejisks, dzimis Daugavpilī, pēc vidusskolas absolvēšanas pilsētu pametis, taču sarunā ar mēru esot apliecinājis, ka pārcelsies dzīvot uz dzimto pilsētu kopā ar ģimeni.

Pirms tam Daugavpils pašvaldības izpilddirektore Inga Goldberga (S) tika ievēlēta 13.Saeimā. Vakantajam amatam tika izsludināts konkurss, kurā saņemti četri pieteikumi.

Vēlāk domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Igors Prelatovs ("Mūsu partija"), kurš vairākus mēnešus pildīja domes vadītāja pienākumus, paziņoja, ka apstiprināt amatā izpilddirektoru, kad "politiska situācija nav stabila" un pilsēta ir bez mēra, nav lietderīgi. Tika prognozēts, ka izpilddirektors amatā, visticamāk, tiks iecelts tikai pēc tam, kad būs zināma domes jaunā vadība.

Janvāra vidū par domes priekšsēdētāju ievēlēts Elksniņš, un vēlāk pašvaldība izsludinājusi jaunu konkursu uz izpilddirektora amatu.