Par personas noduršanu sabiedriskā transporta pieturā vīrietim Daugavpilī draud mūža ieslodzījums

Daugavpils, 16.maijs, LETA. Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību vīrietim, kurš Daugavpilī sabiedriskā transporta pieturā nodūra cilvēku, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldē.

1985.gadā dzimušajam Vladislavam Stepanovam uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma 116.panta - par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavība).

Par šādu likumpārkāpumu vainīgās personas soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Patlaban ir noskaidrots, ka vīriešu starpā iepriekš bijis izcēlies lokāls konflikts. Konkrēti konflikta cēloņi netiek nosaukti, kā arī netiek noliegta iespēja, ka likumpārkāpums pastrādāts personisku motīvu dēļ.

Stepanovs tika aizturēts 4.janvāra vakarā Ogrē sadarbībā ar VP Galvenā kriminālpolicijas pārvaldes un pretterorisma vienības "Omega" darbiniekiem.

Jau vēstīts, ka 3.janvārī Daugavpilī, Cietokšņa ielā sabiedriskā transporta pieturā tika sadurts un no gūtajiem miesas bojājumiem notikuma vietā mira kāds 1984.gadā dzimis vīrietis. Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, starp diviem, iespējams, agrāk pazīstamiem vīriešiem bija izcēlies konflikts, kura rezultātā viens no vīriešiem ar nazi sadūris otru.

Daugavpils pilsētas pašvaldības policijā aģentūra LETA noskaidroja, ka konflikts neesot bijis ilgstošs un acīmredzams, līdz ar to arī pamanīt to un novērst tiesībsargiem nav bijis iespēju.