Banner 980x90

Mazās saimniecības attīsta lauku reģionus

Nafta LV
Nafta LV

Lai arī ir pierasts izcelt lielās saimniecības un uzņēmumus, kas nodrošina daudz darbavietu un  lepojas ar lielu apgrozījumu, tomēr ir jāuzsver, ka 60% no visām Latvijas saimniecībām veido mazās saimniecības, kopīgi veidojot ievērojamu pienesumu Latvijas ekonomikai. Lai arī mazās saimniecības nenodarbina daudz darbinieku, tomēr tās nodrošina vismaz vienu mājsaimniecību ar darbavietām, palīdzot mazināt bezdarbu lauku reģionos.

Šobrīd cilvēki aizvien vairāk sapņo par aizmukšanu no pilsētas un sava biznesa uzsākšanu laukos, tādēļ kopš 2021. gada strauji ir pieaugusi interese par mazajām lauku saimniecībām un valsts piedāvātajiem atbalsta mehānismiem. Ja agrāk šķita, ka ar pāris hektāriem zemes nav iespējams izveidot veiksmīgu biznesu, tad šobrīd  ļoti daudzas mazās saimniecības Latvijā pierāda pretējo. Ļoti daudzi izrāda interesei par dārzeņu, ogu un augļu koku audzēšanu, saimniekojot bioloģiski, jo šādi ir iespējams gala patērētājam piedāvāt kvalitāti, nevis kvantitāti. Daudzas saimniecības aktīvi darbojas ne tikai savā zemes pleķītī, bet arī sociālajos tīklos, popularizējot savu saimniecību un tās piedāvāto produkciju. Tieši sociālie tīkli daudzām mazajām saimniecībām ir labākā bezmaksas reklāma, kas ļauj atrast pircējus un veiksmīgi realizēt savu preci. Šobrīd, kad Latvijas laukos ir strauji sarucis iedzīvotāju skaits, ikkatra mazā vai vidējā saimniecība ir cerību stariņš, ka lauku reģioni spēs attīstīties un piesaistīt ne tikai investīcijas, bet arī jauniešus, kuri pilsētas vietā izvēlēsies dzīvot un strādāt laukos.

Vai ir iespējams attīstīt veiksmīgu biznesu ierobežotā zemes platībā?
Mēs droši varam apgalvot, ka tas ne tikai ir iespējams, bet ļoti daudzas mazās saimniecības pēdējo gadu laikā ir pierādījušas, ka ar salīdzinoši nelielām platībām var uzsākt un attīstīt veiksmīgu lauksaimniecības biznesu – ogu un augļukoku audzēšana, dārzeņu audzēšana, trušu, vistu, aitu un kazu audzēšana, ķiploku audzēšana un pat tik šķietami Latvijas klimatiskajiem apstākļiem nepiemēroto arbūzu audzēšana.
Daudzi mazie uzņēmēji iet vēl tālāk un ne tikai audzē, bet arī pārstrādā savu saražoto produkciju, veidojot tai pievienoto vērtību. Arī Latvijas patērētājs kļūst aizvien izglītotāks un apzinās, cik svarīgi ir atbalstīt vietējo ražotāju, kā arī aizvien vairāk izprot kvalitatīvas un bioloģiski audzētas pārtikas nozīmi, tādēļ ir tikai likumsakarīgi, ka pieprasījums pēc nelielās saimniecībās audzētas pārtikas tikai turpinās pieaugt.
Iegādājoties pārtiku lielveikalā, mums nav ne jausmas, kādos apstākļos tā ir audzēta, tādēļ pārtikas iegādāšanās no mazajām saimniecībām, kuru ikdienu mēs varam vērot sociālajos tīklos vai pat paši aizbraukt un iegādāties produktus uz vietas, rada uzticēšanās izjūtu un pārliecību, ka šie produkti ir audzēti, ieguldot lielas rūpes un mīlestību.

 


Latvijas lauki var!
SIA Nafta LV komandai nav šaubu, ka Latvijas laukos dzīvo ļoti daudz gudru un apņēmīgu cilvēku, kas ik dienas pierāda to, ka Latvijas laukos ir spēks! Mēs priecājamies par katru jauno sadarbības partneri laukos neatkarīgi no tā, cik liels vai mazs tas ir, jo mums ir svarīgi, lai mūsu tautsaimniecība attīstās vienmērīgi – ne tikai lielajās pilsētās, bet arī reģionos. Mēs veicam lauksaimniecības degvielas piegādi ikvienai saimniecībai jebkurā Latvijas vietā. Ja arī tavai saimniecībai ir nepieciešamas degvielas piegādes, sazinies ar mums, un mēs vienosimies par tavam uzņēmumam izdevīgāko risinājumu!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)