Lietu pret bijušo Daugavpils vicemēru un uzņēmēju par 60 000 eiro kukuļošanu atliek līdz novembrim

Rīga, 17.okt., LETA. Zemgales rajona tiesa Jēkabpilī līdz novembrim atlikusi krimināllietu, kurā bijušais Daugavpils vicemērs Vjačeslavs Širjakovs (S) un uzņēmējs Sergejs Karnauhovs apsūdzēti par 60 000 eiro kukuļošanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Tiesas priekšsēdētajas palīdze Sanita Grinšpone skaidroja, ka šodienas tiesas sēde krimināllietā atlikta uz 5.novembra plkst.10, lai uzaicinātu lieciniekus.

Jau vēstīts, ka Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Māris Leja uzņēmējam apsūdzību uzrādījis par kukuļa došanu 60 000 eiro apmērā, bet Daugavpils domes deputātam par šī kukuļa pieņemšanu.

Saskaņā ar apsūdzību kukuļošana notikusi 2013.gada 1.februārī privātpersonas interesēs par vairākiem Daugavpils pilsētas domē un tās iestādēs pieņemtajiem lēmumiem, tostarp, par līguma noslēgšanu starp privāto uzņēmumu un Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādi "Komunālās saimniecības pārvalde" par Daugavpils pilsētas ielu ikdienas uzturēšanu 2013.-2015.gadā.

Leja aģentūrai LETA skaidroja, ka kukulis dots, lai uzņēmējs panāktu līguma slēgšanu tieši ar viņa pārstāvēto uzņēmumu. Apsūdzībā figurē vairāki iepirkumi, taču apjomīgākais bija tieši par jau pieminēto ielu ikdienas uzturēšanu, kur kopējā līguma summa bija aptuveni septiņi miljoni eiro. Tāpat apsūdzības ieskatā kukulis maksāts, lai panāktu līguma slēgšanu par sadzīves atkritumu līnijas izbūvi.

Ņemot vērā, ka tiesai nodotajā lietā ir tikai viena epizode un divi liecinieki, tad Leja cer, ka tiesas process noritēs raiti. Apsūdzētie vainu noziegumā neatzīst.

Tiesai nodotā krimināllieta bija izdalīta no tā dēvētā "Daugavpils siltumtīklu" korupcijas kriminālprocesa.

Jau ziņots, ka Ģenerālprokuratūra pagājušā gadā daļēji izbeigusi kriminālprocesu "Daugavpils siltumtīklu" korupcijas lietā, kurā par 120 000 eiro kukuļošanu savulaik aizturēja ietekmīgus uzņēmējus un amatpersonas, iepriekš rakstīja žurnāls "Ir".

2014.gada nogalē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pabeidza izmeklēšanu "Daugavpils siltumtīklu" lietā un rosināja Ģenerālprokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret septiņām personām saistībā ar valsts amatpersonu kukuļošanu, ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu mantkārīgā nolūkā un krāpšanu. Viņu vidū bija Daugavpils vicemērs Vjačeslavs Širjakovs (S), bijušais Daugavpils siltumtīklu valdes loceklis Māris Laudiņš, kā arī uzņēmēji Antons Oglodkovs, Sergejs Karnauhovs, Gints Sorokins un Jānis Sprinovskis.