Lietu par sievietes izvarošanu un aplaupīšanu Daugavpilī pārceļ uz mēneša beigām

Rīga, 9.okt., LETA. Daugavpils tiesa oktobra beigās turpinās skatīt lietu, kurā aizdomās par sievietes izvarošanu un aplaupīšanu Daugavpilī tiek turēts 1975.gadā dzimis, vairākkārt par smagiem noziedzīgiem tiesāts vīrietis, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Tiesas sēde lietā bija ieplānota uz šodienu, taču, kā aģentūrai LETA skaidroja Daugavpils tiesas priekšsēdētāja palīdze Aiga Trokša-Traško, saistībā ar apsūdzētā aizstāvja pieteikto lūgumu pieņemts lēmums par krimināllietas iztiesāšanas laika mainīšanu. Paredzēts, ka lietas izskatīšana turpināsies 24.oktobrī plkst.9.

Tā kā iztiesāšana notiek slēgtās sēdēs, plašāka informācija sniegta netiek. Lietu iztiesā Geļena Simoņuka.

Apsūdzība minētajam vīrietim celta pēc Krimināllikuma 176.panta 1.daļas - par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu (laupīšana), 160.panta 2.daļas - par anālu vai orālu aktu vai dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kas saistīta ar vaginālu, anālu vai orālu iekļūšanu cietušā ķermenī, ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo, un 159.panta 1.daļas - par dzimumaktu, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai par dzimumaktu pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo (izvarošana).

Par pastrādāto likumpārkāpumu varmākam draud sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, ar mantas konfiskāciju un probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Informāciju par to, ka kāds nenoskaidrots vīrietis Daugavpilī, kādā no pilsētas mikrorajoniem ap plkst.19 izvarojis sievieti un, nodarot viņai miesas bojājumus, nolaupījis viņas mobilo telefonu un juvelierizstrādājumus, VP saņēma pērn 15.novembrī.

Operatīvo meklēšanas pasākumu rezultātā jau nākamās dienas rītā likumsargi aizturēja iespējamo vainīgo. Aizturēšanas brīdī pie vīrieša tika atrasta arī lielākā daļa nolaupīto mantu.