Kas jāņem vērā, iegādājoties televizoru?

Televizoram ir ļoti svarīga loma sabiedrības veidošanā un integrēšanā, televīzija radikāli mainījusi pasaules sabiedrību. Tas ir informācijas un komunikācijas avots, un medijiem ir nozīmīga loma ikviena cilvēka dzīvē – tie mūs informē, izglīto un izklaidē. 

Lai jūs varētu izvēlēties un no plašā klāsta iegādāties piemērotāko, apkopojām lietas, kas jāņem vērā, iegādājoties televizoru:

Pieejamais budžets
Jo dārgāks televizors, jo vairāk funkciju un lielāks ekrāns. Tomēr pēdējo 3–5 gadu laikā televizoru cenas piedzīvojušas manāmu kritumu, tādējādi šobrīd par ļoti draudzīgu cenu varat iegādāties lielisku televizoru, kas aprīkots ar visām jaunākajām funkcijām. Jo lielāks jums pieejamais budžets, jo  labāks kontrasts, plašāks krāsu spektrs. Ja rūpīgi meklēsiet, šīs funkcijas var iegādāties arī par zemāku cenu, jo noteicošais pašreiz ir tieši televizora ekrāna izmērs.  

Ekrāna izmērs
To, cik lielam vai mazam jābūt televizoram, reiz noteica dīvāna izmērs – jo tālāk un lielāks dīvāns, jo lielāks arī televizors. Tomēr šodien šie noteikumi vairs nepastāv. Jo lielāks un modernāks ekrāns, jo augstāka tā kvalitāte – šī brīža priekšnoteikums. Izvēloties mazu ekrānu, ar laiku to nožēlosiet. Laika gaitā esam atteikušies no lielām, rūsgani melnām kastēm, kas aizņem pārlieku plašu vietu. Tā vietā mūsdienu televizoru ekrāns ir tik funkcionāls, ka sev mājās varam radīt kino noskaņas. 

OLED vai LED
Būtiskākais, kas jāsaprot – lai gan OLED vairumā gadījumu ir dārgāks, uzskata, ka tam ir labāka attēla kvalitāte. LED ir OLED sīvs konkurents, tas piedāvā neaizmirstamu skatīšanās pieredzi, nodrošinot lietotājam dažādus leņķus un ekrāna formas. Kopumā OLED un LED ļoti būtiski neatšķiras, tādēļ, ja nezināt, kā izvēlēties mūsdienīgu televizoru, gala izvēle jāveic, ņemot vērā televizora vispārējo aprakstu.

SMART TV funkcija
Arvien biežāk SMART TV jeb viedie televizori kļūst par standarta izvēli. Smart TV sniedz bezvadu brīvību un kontroli, ļaujot atbrīvoties no kabeļa vai satelīta pakalpojuma. Ar šīs funkcijas palīdzību iespējams lietot pasaulē populārās lietotnes, tādas kā Netflix, Prime, Hulu, YouTube un Amazon Prime Video. Tāpat jūs varat skatīt mājas video, foto un mūziku tiešā savienojumā ar telefonu vai datoru. Tomēr, ja izlemsiet iegādāties televizoru, kas nav aprīkots ar SMART TV funkciju, jebkurā gadījumā varēsiet to tiešā veidā savienot ar tādām ierīcēm kā Xbox, Roku, Blu-ray atskaņotāju un Apple TV.

Skaņa
Mūsdienās teju katrs televizors aprīkots ar digitālo skaņas portu. Taču, ja jūsu izvēlētais televizors aprīkots ar diviem aizmugures portiem, tam noteikti nepieciešams jauninājums. Televizora skaņa ir tā, kas ļauj baudīt nesteidzīgos filmu seansus vai pilnībā nodoties kopīgiem ģimenes vakariem, tādēļ, ja to iespējams uzlabot, dariet to! Izvēlieties televizoru, kas aprīkots ar labākajām skaņas funkcijām. Atcerieties – ja kaut kas trūkst, vienmēr varat savu televizoru savienot ar mājas kinozāli vai papildu skaļruņiem, kas nodrošinās augstāku kvalitāti.