Kā ietaupīt naudu par medikamentiem?

Gada vēsajam laikam iestājoties, ir grūti izvairīties no dažādiem sezonāliem vīrusiem, kas var pārsteigt nesagatavotu. Tāpēc liela nozīme jāpiešķir tam, lai savlaicīgi norūdītu organismu un sagādātu mājās dažādu tautas līdzekļu krājumu, lai apjomīgi naudas līdzekļi vairs nebūtu jāatstāj aptiekā.

Protams, atsevišķiem medikamentiem būtu jābūt katras mājas aptieciņā, piemēram, līdzekļiem pret galvassāpēm vai nopietnākiem medikamentiem, kurus izrakstījis ārsts. Dažkārt cilvēki dārgāku medikamentu iegādei izmanto https://www.crediton.lv/aizdevumi/paterina-kredits. Tomēr jāatceras arī par dažādām tautas metodēm un slimību profilaksi, kas var lieti noderēt gan veselībai, gan arī ietaupīt fiansiālos līdzekļus. 

Kā ietaupīt naudu par medikamentiem un stiprināt savu organismu? Par to pastāstīsim raksta turpinājumā.

Kontrastduša 
Lai pieradinātu organismu pie straujām temperatūras maiņām, liela nozīme ir dažādiem norūdīšanās pasākumiem, piemēram, no rītiem pieņemot kontrastdušu. Protams, šo procedūru nevajadzētu uzsākt strauji, bet iesākt pamazām, piemēram, noregulējot ūdens temperatūru uz sev vēlamo un tad pamazām izmēģināt to krasi samazināt uz ļoti īsu brīdi, uzreiz atgriežoties pie komfortablās temperatūras. Ar laiku vēsā ūdens periodu var pakāpeniski paildzināt, tomēr nevajadzētu pārspīlēt un temperatūru maiņas veikt tikai uz tik ilgu brīdi, cik pašam ir komfortabli. Jau pēc laika organisms būs gana pieradis, lai temperatūru maiņas izturētu arī ilgāk, bet līdz tam jānonāk pakāpeniski, jo jebkurš pārspīlējums var tikai kaitēt. Norūdot savu ķermeni, tavs organisms būs gatavs ne tikai krasām temperatūras maiņām, bet arī cīņai ar dažādiem vīrusiem.

Sāc rītu ar glāzi remdena ūdens
Tas, kā uzsākam rītu, nosaka arī to, kā jutīsimies visas dienas garumā, tādēļ rīta cēlienam jāpievērš īpaša uzmanība. Jāatceras, ka organisms mostas lēnām, tādēļ, lai to ātrāk pamodinātu, tikko pēc pamošanās būtu ieteicams iedzert glāzi remdena ūdens. Par nepieciešamā ūdens daudzuma lietošanu nevajadzētu arī aizmirst visas dienas garumā. Jāatceras, ka pieaugušam cilvēkam dienas laikā ieteicams iedzert vismaz 1,5-2 litrus ūdens. 

Ja darba dienas laikā par ūdens iedzeršanu bieži vien aizmirsti, palīgā var nākt virkne parocīgu mobilo aplikāciju, kas, aprēķinot tava auguma proporcijas, automātiski izrēķinās dienā nepieciešamo ūdens daudzumu un regulāri atgādinās par nepieciešamību papildināt organisma ūdens krājumus.

Zāļu tējas profilaksei
Pēc saspringtas darba dienas, jāatceras par organisma relaksāciju un sagatavošanu atpūtai. Nekas tā neatslābina organismu, kā došanās siltā vannā, turklāt, ja tai tiek pievienotas dažādas ēteriskās eļļas vai vannas sāls, vanna kalpos arī kā profilaktisks palīgs dažādu saaukstēšanās slimību gadījumos. 

Tāpat mājās vienmēr būtu ieteicams jau laikus sagatavot dažādu zāļu tēju krājumu, kas kalpos ne tikai kā gards, sildošs dzēriens, bet arī ekoloģisks palīgs organisma cīņai ar dažādiem vīrusiem. Rudens un ziemas periodā lieti noderēs pelašķu, liepziedu un kumelīšu tējas. Jāatceras, ka zāļu tējām kā saldinātāju vislabāk pievienot ir nevis cukuru, bet tējkaroti medus, tāpat, lai palielinātu C vitamīna devu, zāļu tējai var pievienot arī citrona šķēlītes.

Pastaigas svaigā gaisā
Kustības svaigā gaisā ne tikai uzlabo asinsriti un fizisko formu, bet arī nodrošina organismu ar tik nepieciešamo skābekļa apjomu. Tāpēc, pirms dodies mājup pēc saspringtas darba dienas, vienmēr atvēli nedaudz laika, lai pastaigātu pa tuvējo parku. Dienas laikā jebkuram cilvēkam būtu ieteicams pastaigai veltīt vismaz 30 minūtes. Pastaigas laikā darbojas teju visas muskuļu grupas, un tas būs lielisks veids, kā atslābināties pēc saspringtas darba dienas.

Tāpat nevajadzētu aizmirst arī par svaiga gaisa cirkulāciju savā mājoklī vai darba vietā, tāpēc telpas, sevišķi vīrusu un slimošanas laikā, ir sevišķi bieži jāvēdina.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu