Jaunās Forštates mežā Daugavpilī veidos mājdzīvnieku kapsētu

Rīga, 10.sept., LETA. Mājdzīvnieku kapsētu Daugavpilī varētu ierīkot Jaunās Forštates mežā, secinājuši pilsētas domes Pilsētas saimniecības komitejas deputāti.

Pašlaik vienīgā iespēja legāli apglabāt dzīvnieku ir pieteikt tā kremēšanu kādā no veterinārārstu praksēm. Šāda pakalpojuma izmaksas svārstās no dažiem eiro līdz dažiem desmitiem eiro, atkarībā no dzīvnieka izmēra. Taču vairums izvēlas apbedīt mīluli patstāvīgi. Tā rezultātā pilsētā ir izveidojušās vairākas stihiskās apbedījumu vietas - Jaunajā Forštatē, Ruģeļos, pie Komunālajiem kapiem un citur. 

Izvērtējot visus variantus, tieši Jaunās Forštates mežs bija atzīts par piemērotāko vietu mājas mīluļu kapsētas ierīkošanai, ņemot vērā arī teritorijas atbilstību sanitārajām normām. Vēl viens svarīgs kritērijs bija iespēja iedzīvotājiem ērti piekļūt kapiem, tāpēc bija izslēgts variants ar attālo Križu mikrorajonu.

Turklāt iedzīvotāji jau ilgstoši izmanto patvaļīgiem mājdzīvnieku apbedījumiem VAS "Latvijas valsts meži" (LVM) valdījumā esošo zemesgabalu Jaunās Forštates tuvumā. Faktiski tas atrodas Daugavpils novada teritorijā, skaidroja domē. Tāpēc kapsētas "legalizācijai" bija nepieciešams saņemt LVM un novada pašvaldības saskaņojumus.

Kapsētas labiekārtošana sāksies pēc visas nepieciešamās dokumentācijas noformēšanas. Plānots, ka jautājums tiks atrisināts dažu mēnešu laikā.