Ieteikumi, kā izvēlēties mūsdienīgas durvis iekštelpām

Mājas ir vieta, kur atpūšamies un pavadām brīvo laiku. Mājokli ieteicams iekārtot funkcionāli un mūsdienīgi. Visām detaļām un interjera priekšmetiem ir jābūt savstarpēji saskaņotiem. Durvis iekštelpām ir īpaši nozīmīgas, jo tās veido istabas interjeru un kopējo stilu. 

Durvju augstumam un platumam ir jābūt vienādam visā mājā vai dzīvoklī. Dažādu materiālu un krāsu durvis neveidos vienotu interjeru. Durvīm ir jābūt praktiskām. Svarīgi ir zināt durvju izmērus un vēršanās veidu, kā arī paredzēt to slodzi. 

Durvis iekštelpām jāizvēlas pēc to atvēršanas veida. Iekšdurvis var atvērt gan no labās, gan kreisās puses. Būtiski, lai durvju atvērums nebūtu pret sienu un, ienākot telpā, netraucētu mēbeles.

Vieglas konstrukcijas durvis būs piemērotas nelieliem dzīvokļiem, savukārt masīvas konstrukcijas durvis veidos vienotu stilu un kalpos kā ilgtermiņa ieguldījums lielākās savrupmājās vai darba telpās. 

Durvju veidi
• Stikla durvis ir drosmīgs un mūsdienīgs risinājums, kas lieliski iederēsies virtuvē un dzīvojamajā istabā. Tās radīs mājīgu atmosfēru un telpā ļaus ieplūst gaismai. Savukārt durvis bez stiklojuma piemērotākas būs tualetēm, vannas istabām un guļamistabām.
• Arī finiera iekšdurvis radīs mājīgu atmosfēru, jo ir veidotas no dabīgiem materiāliem. Šāda veida durvju izskats ir atkarīgs no izmantotā koka un tā šķiedru novietojuma. Durvju apdare visbiežāk ir veidota no biezām finiera loksnēm. 
• Dekoratīvās PVC durvis ir populārs veids, kā radīt masīvkoka durvju efektu. Durvis, kas izgatavotas no PVC plēves ir īpaši izturīgas un viegli kopjamas. Labi iederēsies vannas istabās, jo tām ir aizsardzība pret mitrumu. 
• Koka durvis ir pieejamas ar daudzveidīgu apdari. Ikvienā telpā skaisti izskatīsies lakotas vai krāsotas koka durvis. 
• Laminētā durvju apdare ir ekonomiska alternatīva dabīgā koka durvīm. Ražotāji piedāvā dažādas dekoratīvā papīra apdares, kas līdzinās dabīgajai koksnei. Tiesa, atšķirībā no PVC plēves, šāda apdare nav tik izturīga pret mehāniskiem bojājumiem.
• Dažāda izmēra telpām piemērotas būs bīdāmās durvis, kas izgatavotas no koka, metāla vai stikla. Šāda veida durvis ir viegli iebūvēt sienā vai iekārt sliedēs uz sienas virsmas. Svarīgi, lai furnitūra saplūstu ar durvīm un bīdāmās durvis neaizķertos un būtu viegli lietojamas. Durvis neaizņems daudz vietas, jo nav virināmas.
• Lielākās telpās iederēsies platas dubultdurvis. Izmantojiet tās starp divām istabām, tas radīs elegantu un mājīgu noskaņu! Dubultdurvis lieliski izskatīsies gan atvērtas, gan aizvērtas. 

Durvīm dabiski jāiekļaujas kopējā telpas harmonijā. Durvis iekštelpās jāizvēlas apdomīgi, jo tās spēj mainīt atmosfēru mājoklī. Izvēlieties neitrālas krāsas durvis, kas saplūdīs ar sienām! Baltas un gaišu krāsu durvis ir droša izvēle un tās varēsiet viegli pieskaņot kopējam interjeram.

Lēti un nekvalitatīvi durvju rāmji ir bezgaumīgi un ilgtermiņā bojās durvis. Iegādājieties durvis kopā ar durvju rāmjiem vai arī atjaunojiet esošo durvju rāmi! Durvis bez rāmjiem ir īpaši moderns risinājums, jo tās saplūdīs ar sienu. Šāda veida durvīm ir smalki veidots durvju rokturis, kas būs lielisks dizaina elements. 

Iekšdurvju cena ir atkarīga no zīmola, materiālu kvalitātes, apdares, dizaina, funkcionalitātes un durvju konstrukcijas. Interneta veikals 220.lv piedāvā daudzveidīgu iekšdurvju klāstu un izdevīgas cenas. Durvis iekštelpām jāizvēlas pārdomāti. Svarīgi, lai tās atbilstu telpas tehniskajām prasībām un būtu viegli lietojamas.