Ierūcas jau pēc pirmā atslēgas pagrieziena

Publicitātes foto

Ejam garām auto, ko šoferim nekādi neizdodas iedarbināt. Automašīna vien izdod standarta "nepielekšanas" skaņas. Un tas, ko mēs nodomājam: "Aķis nosēdies."  Un tā patiešām ir. Problēma ir auto akumulatorā. Iespējams, ilgāku laiku atstātas ieslēgtas tuvās gaismas, radio vai problēmu radījis kāds cits iemesls.

Bez šaubām, viena no galvenajām ierīcēm, lai mašīna darbotos pareizi, tostarp to būtu iespējams piestartēt, ir akumulators. Un labāk, ja tas ir kvalitatīvs. Un šeit pat nevajag domāt par tā dzīves ilgumu. Patiešām ik pēc 2–4 gadiem akumulatoru būs nepieciešams mainīt vai vismaz pārbaudīt, ja nevēlamies neplānotas problēmas ar auto, bet kvalitātei tik un tā ir nozīme.

Auto akumulatori veic 3 būtiskas funkcijas. Tas nodrošina 
- auto dzinēja startu jebkuros laika apstākļos (sals, ziema, sniegs, aukstums, karstums, saule utt.);
- atbild par stabilu elektroaprīkojuma spriegumu (signalizācija, navigācija, radio, spoguļu apsilde utt.);
- brīžos, kas ģeneratora jauda ir mazāka, nekā patērētājam nepieciešams, akumulators nodrošina vajadzīgo atbalsta funkciju. 

Mūsdienās sastopami auto, kuru akumulators vajadzīgs ne tikai transportlīdzekļa motora startēšanai, bet arīdzan kā vēl viens papildus spēka avots. Tieši šie ir tie faktori, kas akumulatora bateriju padara neaizstājamu šodien un nākotnē.

Lai atrastu atbilstošāko auto akumulatoru, jāskatās informācija, kas norādīta transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībā. Varam izmantot dažādus interneta meklētājus, kur atliek vien ievadīt transportlīdzekļa tehniskos parametrus un meklētājs piedāvās piemērotākās baterijas, cenu un veikalus, kur tās iegādāties. 

Pērkot un meklējot auto akumulatoru, jāskatās rūpīgi gan uz akumulatora izmēriem, gan citiem tehniskajiem rādītājiem, kas rekomendēti tieši konkrētajam transportlīdzeklim. Uz savu galvu pirkt un likt auto lielākas vai mazākas kapacitātes akumulatoru nav ieteicams, ja neesam konsultējušies ar speciālistiem. Šāda pašdarbība var slikti ietekmēt auto kopējo darbību. Izvēloties jaunu akumulatoru, noteikti jāpārzina auto tehniskie parametri: marka, dzinēja veids un tilpums, jāņem līdzi tehniskā pase. Un, balstoties uz šīm zināšanām, jau var jautāt pārdevējam-konsultantam palīdzību. Viņš palīdzēs gan ar akumulatora tehniskajiem parametriem, gan paskaidros tā īpatnības. 

Ja esam iegādājušies labu auto akumulatoru un vēlamies, lai tas "dzīvotu" nedaudz ilgāk, varam mēģināt pagarināt tā mūžu. Tad nepieciešams sākotnēji pareizi uzlikt bateriju. Vismaz reizi pusgadā būtu labi pārbaudīt akumulatora uzlādes līmeni, un nevajadzētu pieļaut to, ka akumulators pilnībā izlādējas. Vismaz reizi gadā vajadzētu kontrolēt arī elektroenerģijas izlādi un attīrīt akumulatoru no dubļiem un netīrumiem.

Akumulators automašīnai ir tas pats, kas sirds cilvēkam, – viena no svarīgākajām rezerves daļām, kas nodrošina pareizu mašīnas funkcionēšanu. Atbilstoša akumulatora izvēle auto modelim ir būtisks priekšnosacījums drošai braukšanai. Turklāt atbilstoša akumulatora apkope un rūpes par tā "veselību", nodrošinās tā ilgāku darbību bez problēmām un aizķeršanām. 

Nevajadzētu "aizrauties" ar akumulatora regulāru pilnīgu izlādi, kad jālūdz kaimiņam vai draugam ievilkt vai uzlādēt ar vadiem. Kādēļ? Tādēļ, ka tas krietni vien saīsina kopējo auto akumulatora darbības mūžu. 

Autovadītāji, kuri īpaši nepiedomā pie elektrības patērētāju lietošanas paradumiem un to ietekmi uz akumulatoru, arī visbiežāk paliek situācijās, kad auto nevar palaist. Ieslēgti tuvie lukturi, radio, salona gaismas un citi elektrības patērētāji ātri vien var iztukšot akumulatoru un ar katru reizi arvien īsāku padarīt kopējo akumulatora mūžu.