Elksniņš vēl cer saglābt koalīciju Daugavpils domē, deputātus vienojot zem korupcijas apkarošanas karoga

Rīga, 28.aug., LETA. Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (S) vēl cer saglābt savu koalīciju Daugavpils domē, par kuras pamešanu ir paziņojuši trīs "Mūsu partijas" deputāti, tādējādi Elksniņam zaudējot balsu vairākumu pašvaldībā.

Elksniņš šorīt telekanālā LNT stāstīja, ka šonedēļ piedāvāšot visiem deputātiem, izņemot vicemēru Rihardu Eigimu (Mūsu partija/ZZS) un Jāni Lāčplēsi (Latgales partija), apvienoties korupcijas apkarošanas koalīcijā, un tad jau varēšot redzēt, "par ko katrs šajā domē iestājas".

Politiķa vērtējumā, situācija Daugavpils domē ir nestabila, jo arī starp Eigimu un Lāčplēsis neesot īstas saskaņas un uzticēšanās.

Elksniņš kritizēja tiesībsargus, kas gadiem neesot atklājuši daudzas koruptīvas shēmas. Piemēram, viņš apgalvoja, ka kopš 2009.gada tiekot izmeklēta lieta, kurā Lāčplēsis esot aizdomās turamais, bet Eigims esot cietušā statusā, jo esot aizdomas par Lāčplēša iesaisti koruptīvās darbībās Eigima gāšanai no Daugavpils mēra amata.

Arī tagad Elksniņš esot vērsies tiesībsargājošajās iestādēs, lai tās izmeklētu lēmuma sagatavošanu par zemes iegādi Daugavpils domes vajadzībām. Viņš atgādināja, ka Eigims, kura atbildības joma bijusi nekustamā īpašuma sfēra, aktīvi esot lobējis viena nekustamā īpašuma pirmpirkuma tiesību izmantošanu par 300 000 eiro, lai arī vēl nesen tas maksājis vien 80 000 eiro. Elksniņš esot izsaucis Eigimu un jautājis, vai viņš "ir iekšā shēmā vai nav", bet Eigims neesot spējis neko izskaidrot.

Taujāts, ko viņš darīs, ja paliks opozīcijā, un vai šādā gadījumā nākamgad mēģinās kandidēt Saeimas vēlēšanās, Elksniņš paziņoja, ka esot apņēmības pilns panākt esošās koalīcijas stabilitāti, strādāt daugavpiliešu labā un izskaust korupciju, bet nākamajās Saeimas vēlēšanās piedalīties neplānojot.

Daugavpils domē ir 15 deputātu vietas. Sešas ir līdzšinējiem opozicionāriem - "Latgales partijai", piecas pašreizējā mēra Elksniņa pārstāvētajai "Saskaņai", un četras - "Mūsu partijai".