"Ditton pievadķēžu rūpnīcas" akcionāri atbalsta dalību Latgales SEZ

Rīga, 15.febr., LETA. Daugavpils pievadķēžu ražotāja "Ditton pievadķēžu rūpnīca" akcionāri šodien ārkārtas sapulcē atbalstīja kompānijas piedalīšanos Latgales speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) darbībā, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

Vienlaikus "Ditton pievadķēžu rūpnīcas" akcionāri uzdeva kompānijas valdei izpildīt nepieciešamās procedūras Latgales SEZ kapitālsabiedrības statusa iegūšanai. Latgales SEZ kapitālsabiedrības statusa piešķiršanas gadījumā kompānija mainīs nosaukumu uz "Latgales speciālās ekonomiskās zonas akciju sabiedrība "Ditton pievadķēžu rūpnīca".

Tāpat kompānijas valdei piešķirtas tiesības parakstīt nepieciešamās vienošanās/līgumus, kas reglamentē "Ditton pievadķēžu rūpnīcas" piedalīšanos Latgales SEZ darbībā, kā arī tiesības izbeigt šo piedalīšanos, ja šāda piedalīšanās būs nelietderīga kompānijas interesēm.

Vienlaikus akcionāru ārkārtas sapulcē ievēlēta arī "Ditton pievadķēžu rūpnīcas" padomi jaunā sastāvā. Kompānijas padomē uz pieciem gadiem atkārtoti iecelts Boriss Matvejevs, Georgijs Sorokins un Anželina Titkova, savukārt no jauna padomē iecelts Genādijs Zavadskis un Vadims Kazačonoks.

"Ditton pievadķēžu rūpnīcas" akcionāri noteica, ka jaunievēlētajai padomei līdz 2017.gada 22.februārim ir jāievēl padomes priekšsēdētājs un padomes priekšsēdētāja vietnieks.

Jau vēstīts, ka "Ditton pievadķēžu rūpnīcas" apgrozījums 2016.gada deviņos mēnešos bija 5,233 miljoni eiro, kas par 6,7% vairāk nekā 2015.gada attiecīgajā periodā, savukārt kompānijas zaudējumi samazinājās vairākas reizes un bija 136 457 eiro.

Uzņēmuma akcijas kotē biržas "Nasdaq Riga" otrajā sarakstā. Pēc biržas datiem, "Ditton pievadķēžu rūpnīcas" akcionāri ir Latvijas "Bank M2M Europe" klienti - 23,09%, Eduards Zavadskis (miris) - 20%, Vladislavs Drīksne - 19,92% un SIA "Maleks S" - 12,18%.

Latgales SEZ izveidota, lai veicinātu Latgales reģiona attīstību, piesaistot ieguldījumus ražošanas un infrastruktūras attīstībai un jaunu darbavietu radīšanai. Paredzēts, ka Latgales SEZ strādās līdz 2035.gada 31.decembrim un tās kopējā teritorija nepārsniegs 5% no Latgales reģiona platības.