Banner 980x90

Daugavpils Universitāte nometnē atgādina par Latviju uz ārzemēm aizbraukušo vecāku bērniem

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
​Daugavpils Universitātē (DU) izveidotā sabiedriskā organizācija "Intelekta parks" organizē vasaras nometni "Stāsti par Latviju", kurā uz ārzemēm aizbraukušo vecāku bērniem ir iespēja uzlabot savas latviešu valodas zināšanas un uzzināt vairāk par Latvijas vēsturi un kultūru.

Kā aģentūru LETA informēja Daugavpils pilsētas pašvaldībā, projekta gaitā bērniem vecumā no 12 līdz 16 gadiem ir iespēja kaut uz neilgu laiku ierasties Latvijā un ekskursijās un dažādās nodarbībās uzzināt par to vairāk.

"Runājot par iedzīvotāju atgriešanu Latvijā, politiķi vairāk runā par darbavietām un atalgojumu. Bet ir ne mazāk svarīga problēma - bērni aizbraucot ātri aizmirst dzimto valodu, tradīcijas. Un atpakaļ integrēt šādus bērnus ir grūti. Un arī tas var kļūt par iemeslu, kāpēc ģimene nevēlas atgriezties dzimtenē," norāda nometnes organizatori.

Grupa DU pasniedzēju cenšas risināt šo problēmu un rīko nometni pusaudžiem, lai palīdzētu atcerēties savas bērnības zemi. Sākumā nometnes dalībnieki dzīvoja un darbojās universitātes bāzē "Ilgas", tagad - atpūtas bāzē "Zolva". Nometne ir bez maksas, tā darbosies līdz sestdienai, 30.jūlijam.

Vasaras nometni "Stāsti par Latviju" sabiedriskā organizācija "Intelekta parks" rīko ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)