Daugavpils mērs: Iedzīvotājiem vēlamā rezultāta sasniegšanai ir nepieciešams visu varas līmeņu kopīgs darbs

Daugavpils, 11.maijs, LETA. Pašvaldības ir vistuvāk iedzīvotājiem un vislabāk zina viņu vajadzības, taču vēlamā rezultāta sasniegšanai ir nepieciešams visu varas līmeņu kopīgs darbs, uzrunājot Daugavpilī notiekošā Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 29.kongresa dalībniekus, uzsvēra Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Rihards Eigims (Mūsu partija).

Pašvaldībām ir milzīga loma iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā. Pašvaldības ir tās, kas vislabāk pārzina iedzīvotāju vajadzības, rūpējas un palīdz iedzīvotājiem. Pašvaldībām ir līdzīgi uzdevumi - rūpes par savējiem iedzīvotājiem. Diemžēl ne viss ir viņu spēkos. Tādēļ tām ir jāaizstāv savu iedzīvotāju intereses arī valsts līmenī. Lai šajā procesā labāk veiktos, starp tām jābūt ciešai sadarbībai. Īpaša vieta šajā procesā ir Latvijas pašvaldību savienībai, kuras lomu Daugavpils mērs augstu novērtēja.

Daugavpils mērs norādīja, ka tikai visiem varas līmeņiem strādājot kopā var sagaidīt vajadzīgos rezultātus, kā arī vēlēja auglīgu darbu kongresa dalībniekiem.

Jau vēstīts, ka šodien Daugavpilī norisināsies LPS 29.kongress, kura laikā pašvaldību pārstāvji aicinās pievērsties normatīvisma samazināšanai, lai uzlabotu valsts un pašvaldību ikdienas darbu.

Kongresā piedalās arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) un Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), kā arī citas amatpersonas.

"Normatīvisms kaitē iedzīvotājiem, jo nereti veidojas situācija, ka bez jurista konsultācijas viņi pat nezina, kas atļauts, bet kas nav. Tas kaitē uzņēmējiem, jo kavē reakciju uz tirgus pieprasījumu un sadārdzina produktu. Tas kaitē pašvaldībām, jo neļauj lēti un kvalitatīvi sniegt pakalpojumus iedzīvotājiem. Nesamērīgi pieaug uzraudzības un kontroles izdevumi, salīdzinot ar pozitīvo efektu. Ja vēlamies straujāku ekonomisko un sociālo izaugsmi, valsts un pašvaldību spēki jāapvieno jaunas izpratnes veidošanā," pauž LPS priekšsēdētājs Gints Kaminskis (ZZS).

LPS kongresā aicinās pieņemt rezolūciju "Normatīvisma mazināšanas ceļa karte". Pēc Kaminska domām, "labāka Saeima būs tā, kas samazinās likumu skaitu un likumu apjomu", jo "tikai tad varēs reāli samazināt pārvaldi un nodoties ražīgam darbam, kas ļaus paaugstināt atalgojumu gan privātajā, gan valsts sektorā".

Par LPS 29.kongresa norises vietu izraudzīta Latgale, kur ar pirmo Latgales latviešu kongresu Rēzeknē pirms 101 gada tika likts pamats Latvijas valstij.