Banner 980x90

Daugavpilī aizliegts peldēties Šūņu ezera peldvietā

Rīga, 10.aug., LETA. Pēc šonedēļ veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm oficiālajās peldvietās ir noteikts aizliegums peldēties Šūņu ezera peldvietā, Daugavpilī, kurā konstatēts augsts mikrobioloģiskais piesārņojums, aģentūru LETA informēja Veselības inspekcijā (VI).

Pārējās 55 oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts. Arī zilaļģu masveida savairošanās oficiālajās peldvietās nav novērota.

Pēc iedzīvotāju un/vai pašvaldību sniegtās informācijas, aizdomas par potenciāli toksisko zilaļģu savairošanos joprojām pastāv tādās neoficiālajās peldvietās kā Ādažu un Garkalnes novada Lielā Baltezera peldvietās, Mazā Baltezera peldvietā Alderos, Daugavas peldvietās Lielvārdes novadā "Austriņu ceļš" un "Daugavas iela", Salaspils novadā Saulkalnes peldvietā un peldvietā pie Rīgas HES, Aizkraukles peldvietā Daugavas kreisajā krastā pie Pļaviņu HES.

Ķīpsalas peldvietā Rīgā, Daugavā pie Vanšu tilta, kur pastāvēja aizdomas par zilaļģu masveida savairošanās iespēju, tā tomēr nav notikusi, tāpēc VI aicina peldētājus sekot līdzi vizuāli novērojamām ūdens kvalitātes izmaiņām.

Turpinoties karstam un sausam laikam, zilaļģu savairošanās risks joprojām pastāv daudzās vietās, tāpēc VI aicina iedzīvotājus īpaši izvērtēt peldvietas izvēli un tās ūdens kvalitāti, ja neizmantojat oficiālās peldvietas. Pirms peldēšanās izvēlētajā ūdenstilpē, īpaša uzmanība jāpievērš šādiem aspektiem: netipiska ūdens krāsa un smarža, virsmas aktīvās vielas (noturīgas putas), peldoši un citi atkritumi ūdenī, zilaļģu masveida savairošanās, par ko liecina duļķains zilgani zaļš ūdens un tādas pašas krāsas plēve virs ūdens un saskalojumi krastā.

VI ir saņēmusi informāciju no vairākiem iedzīvotājiem, kuriem pēc peldes atsevišķās neoficiālajās peldvietās novērotas alerģiskas ādas reakcijas (nieze, izsitumi). Ja attiecīgajā peldvietā nav novērota zilaļģu savairošanās masveidā, tad šos simptomus nav iespējams viennozīmīgi attiecināt uz ūdens kvalitāti, jo ādas alerģijas cēloņi var būt ļoti dažādi, t.sk. kukaiņu kodumi ūdens tuvumā, pat saules radiācijas iedarbība, pārtikas izsauktas alerģijas (jo īpaši bērniem) u.c. Ja šādus simptomus peldētājiem, jo īpaši bērniem novēro jau vairs ne tikai atsevišķos gadījumos, tad var rasties aizdomas par t.s. "peldētāju niezi".

Novērojot iepriekš minētās pazīmes, vai rodoties aizdomām, ka peldūdens kvalitāte ir pasliktinājusies, iedzīvotāji ir aicināti par to informēt VI, aizpildot anketu VI tīmekļa vietnē.

Ūdens kvalitāti 56 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās VI pārbaudīs līdz 15.septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas septembra sākumā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)