Bijušajam Daugavpils vicemēram Širjakovam par 60 000 eiro kukuļa ņemšanu piespriež trīsarpus gadus cietumā

Rīga, 23.maijs, LETA. Zemgales rajona tiesa Jēkabpilī bijušo Daugavpils vicemēru Vjačeslavu Širjakovu (S) atzinusi par vainīgu 60 000 eiro kukuļa ņemšanā un piespriedusi viņam brīvības atņemšanu uz trīsarpus gadiem, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Širjakovs atzīts par vainīgu kukuļa ņemšanā un sodīts ar brīvības atņemšanu uz trim gadiem un sešiem mēnešiem un tiesību atņemšanu ieņemt valsts amatpersonas amatus valsts un pašvaldības iestādēs un uzņēmumos uz trim gadiem, nosakot policijas kontroli uz vienu gadu.

Tiesa lēmusi brīvības atņemšanas soda termiņā ieskaitīt arī Širjakova aizturēšanā un apcietinājumā pavadīto laiku no 2013.gada 1.februāra līdz 2013.gada 3.jūnijam. Širjakovam drošības līdzekli nolemts nepiemērot.

Tāpat tiesa lēma atzīt uzņēmēju Sergeju Karnauhovu par vainīgu kukuļdošanā un sodīt viņu ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un diviem mēnešiem. Sodam arī pilnīgi pieskaitīts ar Daugavpils tiesas 2018.gada 8.marta spriedumu piespriestais sods - naudas sods desmit minimālo mēnešalgu apmērā, tas ir, 4300 eiro un tiesību atņemšana ieņemt valdes locekļa amatu visa veida komercsabiedrībās uz diviem gadiem. Kā galīgais sods Karnauhovam noteikta brīvības atņemšana uz diviem gadiem un diviem mēnešiem, naudas sods 4300 eiro un tiesību atņemšana ieņemt valdes locekļa amatu visa veida komercsabiedrībās uz diviem gadiem.

Saskaņā ar tiesas lēmumu uzņēmēja brīvības atņemšanas soda termiņā ieskaitīts Karnauhova aizturēšanā pavadītais laiks no 2013.gada 1.februāra līdz 2013.gada 3.februārim. Tiesa arī noteikusi, ka naudas sods ir izciests, un lēmusi, ka papildsoda - tiesību atņemšana ieņemt valdes locekļa amatu visa veida komercsabiedrībās - izciešanas termiņā jāieskaita laiks no 2018.gada 20.marta līdz sprieduma spēkā stāšanās dienai. Arī Karnauhovam drošības līdzekli nolemts nepiemērot.

Tiesas spriedums arī paredz ar noziedzīgo nodarījumu saistīto mantu - 60 000 eiro - konfiscēt un nodot Valsts ieņēmumu dienestam.

Prokurors, apsūdzētie un aizstāvji desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var rakstveidā iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu, ko vēlāk varēs pārsūdzēt. Saīsinātais spriedums nav pārsūdzams un stājas spēkā pēc tam, kad beidzies termiņš lūguma iesniegšanai par pilna sprieduma sastādīšanu un lūgums nav iesniegts.

Jau vēstīts, ka Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Māris Leja uzņēmējam apsūdzību uzrādījis par kukuļa došanu 60 000 eiro apmērā, bet Daugavpils domes deputātam - par šī kukuļa pieņemšanu.

Saskaņā ar apsūdzību kukuļošana notikusi 2013.gada 1.februārī privātpersonas interesēs par vairākiem Daugavpils pilsētas domē un tās iestādēs pieņemtajiem lēmumiem, tostarp, par līguma noslēgšanu starp privāto uzņēmumu un Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādi "Komunālās saimniecības pārvalde" par Daugavpils pilsētas ielu ikdienas uzturēšanu 2013.-2015.gadā.

Leja aģentūrai LETA skaidroja, ka kukulis dots, lai uzņēmējs panāktu līguma slēgšanu tieši ar viņa pārstāvēto uzņēmumu. Apsūdzībā figurē vairāki iepirkumi, taču apjomīgākais bija tieši par jau pieminēto ielu ikdienas uzturēšanu, kur kopējā līguma summa bija aptuveni septiņi miljoni eiro. Tāpat apsūdzības ieskatā kukulis maksāts, lai panāktu līguma slēgšanu par sadzīves atkritumu līnijas izbūvi.