Acu slimību ārstēšana ar lāzeroperāciju – efektīvi un saudzīgi

Redze ir viena no cilvēka piecām maņām, kas ļauj pilnvērtīgi uztvert apkārtējo pasauli, izbaudīt to, arī nodrošināt dzīves un darbaspēju kvalitāti. Tāpēc bez redzes grūti iedomāties savu ikdienu. Ja nācies saskarties ar acu saslimšanām, kas ietekmē redzes un dzīves kopējo kvalitāti, tad tas var būt patiešām nepatīkami. 

Mūsdienu medicīna acu saslimšanu ārstēšanā un novēršanā piedāvā jaunas un efektīvas metodes, kas ievērojami palielina pacienta komfortu. Acu lāzeroperācija ir viena no šādām procedūrām, ar kuras palīdzību veiksmīgi var ārstēt daudzas acu saslimšanas. 

Lāzeroperācija – ātra un ambulatora procedūra
Viena no būtiskām acu lāzeroperācijas priekšrocībām ir tā, ka šī procedūra notiek ātri un ambulatoros apstākļos. Visbiežāk arī tiek izmantota tikai lokālā anestēzija. Kā arī šo procedūru var veikt jebkura vecuma pacientam, ja tas ir nepieciešams. Pēc procedūras pacientam nav nepieciešams ilgstoši pavadīt laiku stacionārā. Tas ir nozīmīgs ieguvums pacienta emocionālajam un fiziskajam komfortam.

Kādas saslimšanas var ārstēt ar lāzeroperāciju
Acu lāzeroperācija ir efektīva vairāku saslimšanu ārstēšanā un akluma risku novēršanā. Piemēram, ar lāzera iekārtu var palīdzēt vairāku tīklenes slimību gadījumā – diabētiskā retinopātija, tīklenes vēnu tromboze, perifēriskā tīklenes distrofija un plīsums.

Tāpat lāzeroperācija ir nozīmīga procedūra glaukomas un sekundārās kataraktas pacientiem. Katrai no saslimšanām ir sava specifika, tāpēc ne visos gadījumos var izmantot vienu un to pašu lāzeru. Acu lāzeroperācijas veic ar dažāda veida lāzera iekārtām, kas piemērotas konkrētajām saslimšanām. Piemēram, VCA poliklīnikās un medicīnas centros izmanto trīs veida iekārtas, kur katrai ir atšķirīgs lāzera staru diapazons. 

Pieteikties konsultācijai un uzzināt vairāk par acu lāzeroperācijas iespējām varat: https://www.vca.lv/kirurgij/oftalmologiskas-acu-operacijas.html.

Ievērojami īsāks atveseļošanās periods
Pacientam nozīmīgākais ieguvums no tā, ka izmantota acu lāzeroperācija, ir fakts, ka šajā procesā nenotiek ķirurģiska iejaukšanās acs ābolā. Tas nozīmē, ka pēc procedūras ir ievērojami īsāks atveseļošanās periods, mazāks diskomforts, iespēja ātrāk atgriezties pie labākas dzīves kvalitātes, īsāku periodu pavadīt uz darbnespējas lapas. Ķirurģiska iejaukšanās vienmēr ir agresīvāka, pēc tam vajadzīgs vairāk iekšējo resursu, lai sadziedētu ķermeni. 

Profilaktiskas rūpes par acīm aiztaupīs ārstēšanos
Acu saslimšanas var rasties dažādu faktoru ietekmē. Tās var būt gan iedzimtas, gan radušās vides vai traumu ietekmē. Lai mazinātu akluma riskus un arī vajadzību veikt nopietnu ārstēšanu, būtiski ir par acīm rūpēties ikdienā – nodrošināt tām komfortu, kā arī regulāri veikt acu un redzes pārbaudes pie speciālista. 

Gadījumos, kad ir sūdzības par redzes kvalitāti vai acu pašsajūtu, ar ārsta apmeklējumu nevajag vilcināties. Acu saslimšanas un redzes traucējumi nerodas vienā dienā, tāpēc regulāras pārbaudes var palīdzēt problēmu diagnosticēt savlaicīgi, kad ārstēšana var sniegt sekmīgāku rezultātu. 

Ikvienam ikdienā būtu jāievēro šie acu labsajūtas priekšnosacījumi:
• jākontrolē pie ierīcēm pavadītais laiks;
• strādājot pie datora, jāievēro atpūtas pauzes un jāveic acu vingrinājumi;
• jārūpējas par ergonomisku darba vietas iekārtojumu;
• jānodrošina labs apgaismojums, strādājot ar dokumentiem, pie ierīcēm un arī lasot;
• jāizmanto kvalitatīvas saulesbrilles;
• jāsargā acis no traumām un svešķermeņu iekļūšanas tajās.