5 soļi finansiālās situācijas uzlabošanai

Iespējams, ka arī tev šķiet, ka ir grūti sakārtot savas finanses un uzturēt tās stabilā pozīcijā ir vēl grūtāk. Tomēr tas nav nemaz tik sarežģīti. Atliek vien saprast, kādas ir tavas vēlmes un ko tu vēlies sasniegt finanšu jautājumos. 

Ja šobrīd tavas finanses nav tajā labākajā stāvoklī, tad noteikti izlasi raksta turpinājumu. Atradīsi 5 vienkāršus soļus, kas palīdzēs uzlabot tavu finansiālo situāciju. Ja ņemsi vērā šos ieteikumus un padomus, ko var izlasīt šajā rakstā, tad tev vairs nebūs jāuztraucas par savu finanšu stāvokli. 

Nomaksā visus kredītus
Mūsdienās ļoti liela daļa cilvēku ir stājušies kredītsaistībās. Iemesli, kāpēc nepieciešams kredīts, ir visdažādākie, piemēram, jaunas automašīnas iegāde, nekustamā īpašuma iegāde vai arī vienkāršu ikdienas tēriņu segšana. Ja arī tev ir aizdevums, tad pēc iespējas ātrāk to vajadzētu nomaksāt. Protams, tas var nebūt viegli izdarāms, taču tas nav neiespējami. Jo lielāks kredīts, jo būs grūtāk to atmaksāt, taču atceries, ka tas ir izdarāms. Lai būtu vieglāk atbrīvoties no kredīta, sadali to vairākos posmos. Katram posmam nosaki laika periodu, kā arī summu, kuru vari atļauties maksāt. Katra šāda posma nomaksāšana liks justies tev brīvākam un priecīgākam, kā arī tu būsi tuvāk dzīvei bez jebkādām kredītsaistībām.

Ietaupi
Kad būsi atmaksājis visu kredītu, tad būs īstais laiks sākt veidot naudas iekrājumus. Vislabāk būs, ja to sāksi darīt jau tad, kad vēl maksāsi kredītu. Katru mēnesi atliec kādu summu. Vienā mēnesī tā var būt lielāka, citā mēnesī mazāka. Skaties pēc savām iespējām. Ja katru mēnesi atliksi naudu, tev izveidosies pieradums to darīt un tu daudz ātrāk spēsi uzlabot savu finansiālo situāciju. Tev ir iespēja izveidot automātiskos pārskaitījumus, kas nodrošinās to, ka katru mēnesi noteikta summa no tavas algas tiek ieskaitīta krājkontā. Šādā veidā tu varēsi būt pilnībā drošs, ka neesi aizmirsis konkrētajā mēnesī atlikt vajadzīgo naudas summu un nebūsi to iztērējis kādiem mazsvārīgākiem pirkumiem.

Izveido iekrājumus ārkārtas situācijām
Iekrājumi vienmēr kalpo kā drošības spilvens, kad pēkšņi ir vajadzīga papildus nauda. Iekrājumiem, kas paredzēti ārkārtas situācijām, vajadzētu būt tik lieliem, lai tie varētu nosegt visus izdevumus 3 līdz 6 mēnešu garumā. Piemēram, darba zaudējuma gadījumā šie iekrājumi būs ļoti vajadzīgi. Ne vienmēr ir iespējams atrast jaunu darbu nedēļas laikā. Var paiet pat vairāki mēneši, kamēr izdodas atrast jaunu darbu. Tāpēc ir ļoti labi, ja iekrātā summa ir pietiekami liela, lai vairākus mēnešus nebūtu jāsatraucas par naudas trūkumu.

Laikus apmaksā visus rēķinus
Ir ļoti svarīgi savlaicīgi apmaksāt rēķinus, jo pakalpojuma sniedzējs par katru kavēto dienu var piemērot soda naudu. Ja tev ik mēnesi ir jāapmaksā vairāki rēķini, tad, kavējot to apmaksu, var iekrāties diezgan liela naudas summa. Tāpēc, ja gribi izveidot iekrājumus, noteikti laicīgi visu apmaksā. Tāpat pēc rēķinu apmaksas tu zināsi, cik daudz naudas tev vēl ir atlicis un cik daudz vari atļauties tērēt citām vajadzībām. 

Seko līdzi savam budžeta plānam
Ir ļoti būtiski pieturēties pie iepriekš minētajiem padomiem, ja vēlies uzlabot savu finansiālo situāciju. Kad būsi nomaksājis visus kredītus, kā arī izveidojis iekrājumus, noteikti turpini sekot līdzi savam budžeta plānam. Tikai ilgtermiņā piekopjot šos padomus, tu spēsi būt finansiāli neatkarīgs un tev vairs nevajadzēs satraukties par to, ka trūkst naudas.