Vietējās ziņas

 • Rušenicas pilskalns – seno latgaļu militārais nocietinājums

  Emīls/flickr.com

  Rušenicas pilskalns atrodas Rušas upītes labajā krastā un Rušonas ezera tuvumā, Riebiņu novada Rušonas pagasta Rušenicā. Netālu no pilskalna atrodas arī Rušonas muiža. 16 metrus augstais pilskalns ir kultūrvēsturisks objekts un kultūras piemineklis, virs kura senatnē slējusies nocietināta seno latgaļu pils. Pilskalna izmantošana attiecināma uz astoto līdz 11. gadsimtu.

 • Apciemo ainavisko Jaunsventes muižas parku un dabas takas

  shutterstock.com

  Blakus Jaunsventes muižai, kalna nogāzē, atrodas īpašs parks, kas 19. gadsimta beigās ticis veidots kā plašs ainavu parks 5,22 hektāru platībā, un tā lielākā vērtība – lielo koku daudzums un lapegles. Parkā sastādītas gan dažādu ievestu koku sugas, vietējie koki un krūmi, kā arī veidotas alejas un koku grupas. Parka tuvumā atrodas 1912. gadā celtā Jaunsventes muiža un Militārās tehnikas muzejs, kā arī 2. pasaules karā kritušo kapi.

 • Rēzeknes pilsdrupas un princeses Rozes stāsts

  EDEN - European Destinations of Excellence/flickr.com

  Rēzeknes pilsdrupas atrodas pilskalnā, kur, vēl pirms uz tā tika uzcelta Livonijas ordeņa pils, no devītā līdz 13. gadsimtam atradās nocietināta seno latgaļu pils. Vēlāko laiku mūra pili divos stāvos un ar torņiem 1285. gadā cēlis vācu ordeņmestrs Šurborgas Vilhelms. Tā pastāvēja līdz pat 17. gadsimta vidum, līdz nocietināto pili nopostīja zviedri, un pēc tam tā vairs netika atjaunota. Rēzeknes pilsdrupas ir senākais vēstures piemineklis, kā arī visievērojamākā un tūristu apmeklētākā vieta pilsētā.

 • Lūznavas muiža – mākslas, mūzikas un literatūras pils

  Viļakas bibliotēka/flickr.com

  Lūznavas muiža, arī Dlužņevas muiža, atrodas Lūznavas ciemā, apmēram 22 kilometru attālumā no Rēzeknes. Muižas kungu māja ir romantizēta jūgendstila pērle, kas 20. gadsimta sākumā celta kā īpaša vieta mākslai, mūzikai un literatūrai. Muiža ir piedzīvojusi vēsturiskas pārmaiņas, kļūstot par skolu, kara štābu, pagasta pārvaldi un bibliotēku, savukārt pēc renovācijas atdzimusi no jauna. Lūznavas muiža ir piedzīvojusi renovāciju un tai piešķirts Valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statuss.

 • Daugavpils pilsētas svētku programma

  Daugavpils.lv

  No 5.jūnija līdz 11.jūnijam Daugavpilī tiks svinēti pilsētas svētki. Svētkus iesāksim svinēt pilsētas mikrorajonos, bet galvenie notikumi sāksies 9.jūnijā, piektdien un turpināsies līdz 11.jūnijam pilsētas centrā. Pilsētas svētku nozīmīgākais pasākums būs IV Starptautiskais militārās mūzikas festivāls Daugavpilī, uz kuru sabrauks seši lielākie Eiropas militārie orķestri (Latvija, Lietuva, Ukraina, Polija, Horvātija, Nīderlande) un pārsteigs svētku apmeklētājus ar lieliskām koncertu un defilē programmām Vienības laukumā un Rīgas ielā.

 • Artūra Uškāna radošo darbu vakars Daugavpilī

  Pēc diviem izpārdotiem jubilejas koncertiem Austrumlatvijas koncertzālē "Gors", 17.martā plkst. 18:30 Daugavpils teātrī notiks komponista, dzejnieka, folklorista Artūra Uškāna radošā darba vakars.

 • Daugavpilī atklās izstādi "Gara meistari"

  Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay

  Ceturtdien, 29.septembrī, plkst.11.30 Daugavpils Universitātes (DU) koncertzālē, Vienības ielā 13, notiks izstādes "Gara meistari" atklāšanas pasākums, aģentūru LETA informēja Daugavpils pilsētas pašvaldībā.

 • Daugavpilī notiks Ziemeļvalstu dienas

  Foto: daugavpils.lv

  Nākamnedēļ, 4.oktobrī un 5.oktobrī, Daugavpilī norisināsies Ziemeļvalstu dienas, aģentūru LETA informēja Daugavpils pilsētas pašvaldībā.

 • Oktobrī Dailes teātris dosies viesizrādēs uz Daugavpili, Alūksni un Valmieru

  Pilseta24.lv

  Oktobra sākumā Dailes teātris dosies viesizrādēs uz Daugavpili, Alūksni un Valmieru, informēja Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.

 • Daugavpilī uzstāsies grupa "Wild Detroit Gang"

  Publicitātes foto

  Sestdien, 22.oktobrī, plkst.22.00 Daugavpilī, klubā "Artilērijas Pagrabi" notiks vērienīgs grupas "Wild Detroit Gang" koncerts, pilsētas informācijas portālu Daugavpils24.lv informē koncerta organizatori.