Vietējās ziņas

 • Rušenicas pilskalns – seno latgaļu militārais nocietinājums

  Emīls/flickr.com

  Rušenicas pilskalns atrodas Rušas upītes labajā krastā un Rušonas ezera tuvumā, Riebiņu novada Rušonas pagasta Rušenicā. Netālu no pilskalna atrodas arī Rušonas muiža. 16 metrus augstais pilskalns ir kultūrvēsturisks objekts un kultūras piemineklis, virs kura senatnē slējusies nocietināta seno latgaļu pils. Pilskalna izmantošana attiecināma uz astoto līdz 11. gadsimtu.

 • Apciemo ainavisko Jaunsventes muižas parku un dabas takas

  shutterstock.com

  Blakus Jaunsventes muižai, kalna nogāzē, atrodas īpašs parks, kas 19. gadsimta beigās ticis veidots kā plašs ainavu parks 5,22 hektāru platībā, un tā lielākā vērtība – lielo koku daudzums un lapegles. Parkā sastādītas gan dažādu ievestu koku sugas, vietējie koki un krūmi, kā arī veidotas alejas un koku grupas. Parka tuvumā atrodas 1912. gadā celtā Jaunsventes muiža un Militārās tehnikas muzejs, kā arī 2. pasaules karā kritušo kapi.

 • Rēzeknes pilsdrupas un princeses Rozes stāsts

  EDEN - European Destinations of Excellence/flickr.com

  Rēzeknes pilsdrupas atrodas pilskalnā, kur, vēl pirms uz tā tika uzcelta Livonijas ordeņa pils, no devītā līdz 13. gadsimtam atradās nocietināta seno latgaļu pils. Vēlāko laiku mūra pili divos stāvos un ar torņiem 1285. gadā cēlis vācu ordeņmestrs Šurborgas Vilhelms. Tā pastāvēja līdz pat 17. gadsimta vidum, līdz nocietināto pili nopostīja zviedri, un pēc tam tā vairs netika atjaunota. Rēzeknes pilsdrupas ir senākais vēstures piemineklis, kā arī visievērojamākā un tūristu apmeklētākā vieta pilsētā.

 • Kā pareizi lietot alkometru – lietderīgi padomi autovadītājiem

  Par spīti tam, ka alkometri ir diez gan pieprasīta prece gan pieredzējušu, gan ne tik pieredzes bagātu autovadītāju lokā, daudzi šoferīši nemaz nenojauš, ka arī šīs ierīces lietošana pieprasa atbilstošas bāzes zināšanas. Kā pareizi lietot alkometru un kad būtu īstais brīdis nokalpojušo ierīci nomainīt pret jaunu? Ja arī jūs interesē atbildes uz šiem jautājumiem, noteikti ieskatieties tālākajā raksta saturā.

 • Lai lāči guļ, Presto brauc tālāk

  Jebkurš pieredzējis autobraucējs zina, ka braukt vasarā nozīmē pilnīgi kaut ko citu nekā braukt ziemā. Starp citu, nav tā, ka ziemā notiek vairāk ķibeļu nekā vasarā. Katram gadalaikam ir savas iezīmes. Taču vieglāk iet tiem, kuri vispirms iemācījušies braukt ziemā. Vasaras ķibeles uz ceļa vairāk saistās ar pārgalvību, no kuras pašam ir iespēja izvairīties.

 • Lūznavas muiža – mākslas, mūzikas un literatūras pils

  Viļakas bibliotēka/flickr.com

  Lūznavas muiža, arī Dlužņevas muiža, atrodas Lūznavas ciemā, apmēram 22 kilometru attālumā no Rēzeknes. Muižas kungu māja ir romantizēta jūgendstila pērle, kas 20. gadsimta sākumā celta kā īpaša vieta mākslai, mūzikai un literatūrai. Muiža ir piedzīvojusi vēsturiskas pārmaiņas, kļūstot par skolu, kara štābu, pagasta pārvaldi un bibliotēku, savukārt pēc renovācijas atdzimusi no jauna. Lūznavas muiža ir piedzīvojusi renovāciju un tai piešķirts Valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statuss.

 • Ieteikumi, izvēloties rotaslietas

  Mūsdienās ir pieejams ļoti plašs rotaslietu klāsts. Sākot no pavisam mazām un nepamanāmām rotaslietām, beidzot ar lielām, pamanāmām un smagnējām. Katram cilvēkam ir sava gaumes izjūta attiecībā uz tām. Arī materiāli, no kādiem tiek veidotas rotas, atšķiras. Var izvēlēties pavisam vienkāršu bižutēriju vai arī dārgmetāla rotas, kas tiek papildinātas ar dažādiem dārgakmeņiem. 

 • Kam pievērst uzmanību, lai nepārmaksātu par elektrību

  Pārmaksāšana par precēm un pakalpojumiem bieži rodas tieši tāpēc, ka patērētāji nav iedziļinājušies pakalpojuma būtībā, izvērtējuši dažādus variantus un lēmumu pieņēmuši steigā. Bieži tā ir arī nezināšanas vaina, ka tiek pārmaksāts par preci vai pakalpojumu, kuru tikpat labā kvalitātē varētu iegūt lētāk, piemēram, par elektrību.

 • Lietas, kam jābūt katrā viesistabā

  Viesistaba ir tā telpa mājoklī, kurā tiek pavadīts diezgan daudz laika. Gan darba dienu vakaros, gan brīvdienās šajā telpā var atgūt spēkus, kā arī lieliski pavadīt laiku ar ģimenes locekļiem vai draugiem. Tomēr, lai šajā telpā būtu prieks uzturēties, ir jāpadomā par lietām, kas tajā atrodas. 

 • Esi uzmanīgs - arī paģiras ietekmē Tavas auto vadīšanas spējas

  Vasara ir tas laiks, kad visaktīvāk notiek dažādas ballītes, pikniki vai vienkāršas tikšanās draugu lokā. Nereti šādās reizēs tiek baudīti ne tikai gardi ēdieni, bet arī alkoholiskie dzērieni. Dažkārt alkoholiskie dzērieni tiek lietoti pārāk daudz, tāpēc nākamajā dienā ir paģiras. Iespējams, ka ir diezgan liela daļa cilvēku, kuri uzskata, ka drīkst vadīt automašīnu, ja ir paģiras. Pat ja alkohola līmenis asinīs ir vienāds ar nulli, paģiras var būt, un tās var lielā mērā ietekmēt auto vadīšanas spējas.