Afiša

VIRS BALAGĀNA DEBESIS... / NAD BALAGANOM NEBO... Daugavpils teātris

VIRS BALAGĀNA DEBESIS... / NAD BALAGANOM NEBO... Daugavpils teātris
VIRS BALAGĀNA DEBESIS... / NAD BALAGANOM NEBO... Daugavpils teātris
KUR
KAD
Piektdiena, 17. aprīlis, 19:00 - 20:40
Konstantīns Raikins - mākslinieciskais vadītājs Krievijas Valsts teātra ”Satirikon”, Krievijas tautas aktieris, režisors, Krievijas valsts prēmijas laureāts, četras reizes ieguvis Krievijas valsts  nacionālo prēmiju „Zelta maska”, K. Staņislavskava fonda prēmijas laureāts. Prēmiju ieguvējs:  „Kristāla Turandota”, „Kaija” , „Elks” , „Triumfs” . Mākslinieciskais vadītājs „Aukstākā skola skatuves mākslā” , profesors.
Poētiskā monoizrāde „Nad balaganom nebo...”- tā ir augstākās klases dzeja izlaista cauri sirdij.
„Tas ko es daru šinī izrādē attaino mani pašu. Arī es sastāvu no dažādiem žandriem. Poēzijas, it īpaši augstākas klases poēzija,- tas ir īpašs dvēseles stāvoklis... Priekš manis skaitīt dzejoļus no skatuves- tas ir kā spēlēt  lomas, spēlēt monologus. Jo poēzija uz skatuves darbojas pēc vieniem un tiem pašiem skatuves noteikumiem, tāpat kā jebkura dramatiskā loma. Šobrīd es jūtu, ka cilvēki tiecās pēc labas poēzijas, viņi to alkst gan dzirdēt, gan sajust. Cilvēkiem, viņu oganismos, trūkst vitamīna priekš dvēseles. Kaut kādas labas frāzes, skaistas runas... Puškinu izlasīt un gaisā uzreiz mazāk baciļu paliek. Viņš ir kā baznīcas zvans...
Tēvs man reiz teica: „Vienmēr lasi dzeju. Dari to, neskatoties kas ir tava publika. Tas palīdzēs viņiem izprast tevi dziļāk un skatīties uz dzīvi daudz dziļāk.”
Konstantīns Raikins
PSRS tautas aktieris Bogdāns Stupka, nesen aizgājušais viņsaulē 2012. gadā, neilgi pirms nāves bija uz šo K. Raikina koncertu un pēc izrādes teica: „Neviens pasaulē tā nelasa (jāsaprot kā nespēlē) dzejoļus kā to dara Konstantīns Raikins!!!”
Izrādē skan D. Šostakoviča mūzika. Konstantīns Raikins skaita savu mīļāko dzejnieku dzeju. No skatuves skan Davida Samoileva, Nikolaja Zabolockā, Nikolaja Rubcova, Osipa Mandeļštama, Lope de Vegas un Aleksandra Puškina dzeja
Pirkt biļeti: